1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ARACIN SAHİBİ UYUŞTURUCU KAÇAKÇISI
ARACIN SAHİBİ UYUŞTURUCU KAÇAKÇISI

ARACIN SAHİBİ UYUŞTURUCU KAÇAKÇISI

Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın kullandığı ikinci makam arabasının sahibi olan İngiliz vatandaşı Glen Hibbert’in uyuşturucu kaçakçısı olduğu ortaya çıktı. Haftada iki kez İngilizce olarak yayınlanan Cyprus Today’in haberine göre, Northamp

A+A-

 

 

 

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın kullandığı ikinci makam arabasının sahibi olan İngiliz vatandaşı Glen Hibbert’in uyuşturucu kaçakçısı olduğu ortaya çıktı

 

Temmuz 2011’de adaya getirilen Land Rover marka araç, Girne Gümrük Müdürlüğü’nde terk edilmişti. Sahibinin yasal süre olan üç ay içerisinde gümrükten almaması nedeniyle araca devlet tarafından el konuldu

 

Southwark Mahkemesi katibi Paul Carter, Hibbert’in suçunu kabul ettiğini ve cezasının açıklanacağı 7 Eylül’e kadar tutuklu bulunduğunu söyledi 

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın kullandığı ikinci makam arabasının sahibi olan İngiliz vatandaşı Glen Hibbert’in uyuşturucu kaçakçısı olduğu ortaya çıktı.

Haftada iki kez İngilizce olarak yayınlanan Cyprus Today’in haberine göre, Northampton’da yaşayan Glen Hibbert (49), 3 Ekim 2011’de piyasa değeri 2.5 milyon sterlin olan 15 kilo kokaini, beraberindeki üç kişi ile birlikte İngiltere’ye ithal etmekten Metropolitan Ağır Suçlar Birimi tarafından tutuklanmıştı.

Söz konusu uyuşturucu, 29 Eylül 2011’de Heathrow Havaalanı’nda Meksika’dan ithal edilen 600 kiloluk endüstri tipi kıyma makinesinin içerisinde bulunmuştu. Hibbert ile birlikte bir İngiliz ve iki Meksika vatandaşı tutuklanmış ve 5 Ekim 2011’de Westminister Ceza Mahkemesi’nde haklarında dava açılmıştı.

 

“SUÇUNU İTİRAF ETTİ”

Southwark Mahkemesi katibi Paul Carter, Hibbert’in suçunu kabul ettiğini ve 7 Eylül’de açıklanacak cezasına kadar tutuklu bulunduğunu söyledi. 

Hibbert, siyah renk Land Rover Discovery 3 TDV6 SE model aracı 11 Temmuz 2011’de Taşucu’ndan adaya getirmiş ve Girne Gümrük Müdürlüğü’nde bırakmıştı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun eski özel temsilcisi Kudret Özersay’ın “Tatar çalıntı araba kullanıyor” iddiasının ardından açıklama yapan Gümrük Dairesi Müdürü Mustafa Çobanoğlu, sahibinin yasal süre olan üç ay içerisinde aracı gümrükten almaması nedeniyle yasalar çerçevesinde araca el konulduğunu söyledi.

Çobanoğlu ayrıca araç ile ilgili ne Motropolitan Polisi’nden, ne Hibbert’ten ne de İngiltere’deki sigorta şirketlerinden her hangi bir talep gelmediğini söyledi.

 

“TATAR’IN İKİNCİ BİR MAKAM ARACINA İHTİYACI OLMASI NEDENİYLE…”

Gerekli işlemlerin doğru bir şekilde yapıldığını, ve ihtiyacı olduğundan dolayı aracın, Ersin Tatar’a ikinci bir makam arabasına ihtiyacı olduğundan dolayı tahsis edildiğini söyleyen Çobanoğlu, plakası MB 065 olarak değiştirilen aracın üç aydan fazla Girne Gümrük Müdürlüğü’nden unutulduğu için devlet tarafından el konulduğunu ifade etti.

Değeri 45 bin sterlin olan araç, açık artırmada satılamadığından dolayı Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi’ne, oradan da Maliye Bakanlığı’na geçti. 

 

“ÇOĞU BAKANIN KULLANDIĞI ARAÇ GÜMRÜKTEN”

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Bayrak Haber’de yayınlanan Akşama Doğru Programında konuyla ilişkin bir soruya verdiği yanıtta, Kuzey Kıbrıs’taki yasalara göre üç ay gümrükte kalan arabaların kamulaştırıldığını söyledi.

Çoğu bakanın kullandığı makam araçlarının gümrükte kalan araçlar olduğunu söyleyen Tatar, alınan tek yeni arabanın “sürekli yollarda kalan” Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’e alınan Mercedes marka makam aracı olduğunu kaydetti.

Tatar, MB 056 plakalı ikinci makam arabasının İngiltere’de 2.5 Milyon Sterlin’lik kokain kaçakçılığından yakalanan Glen Hibbert’e ait olduğunun ortaya çıkmasıyla ilgili herhangi bir yorum yapmadı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1339 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler