1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ARAÇ ÇALDI, TUTUKLANDI
ARAÇ ÇALDI, TUTUKLANDI

ARAÇ ÇALDI, TUTUKLANDI

Güney Kıbrıs’ta Limasol’da sakin teknik direktör Eduard Adrian Samsonescu’a ait aracı KKTC’ye geçirerek, boyaması için Hotça Kaporta sahibi Mehmet Karşılı’ya götüren Romen uyruklu Eduard Adrian Samsonescu ve Mehmet Karşılı &

A+A-

 

 

Güney Kıbrıs’ta Limasol’da sakin teknik direktör Eduard Adrian Samsonescu’a ait aracı KKTC’ye geçirerek, boyaması için Hotça Kaporta sahibi Mehmet Karşılı’ya götüren Romen uyruklu Eduard Adrian Samsonescu ve Mehmet Karşılı  “ sirkat” suçundan gözaltına alındı.

Zanlılar, dün yargı huzuruna çıkarılarak, üçer gün tutukluluk aldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin huzurunda görüşülen davada İddia Makamı adına Savcı Meryem Beşoğlu ve zanlılar Mehmet Karşılı ile Eduard Adrian Samsonescu şahsen hazır bulundu.

 

 

POLİS: SİRKAT ETTİ

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Şeref Avcil, mahkemede yeminli şahadet vererek, olayla ilgili bulguları aktardı.

Avcil, 18-19 Ağustos tarihlerinde Güney Kıbrıs’ta Limasolda sakin teknik direktör Nevad Starovlah’a ait KUV 799 plakalı Mazda Demio marka aracın sirkat edilip Lefkoşa’ya getirildiğini aktardı.

Araç sahibi Starovlah’ın 24 Ağustos tarihinde şikayeti üzerine yapılan soruşturmada, söz konusu aracın 22 Ağustos tarihinde saat 16:10 sıralarında Metehan Kara Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yaptığının tespit edildiğini söyleyen Avcil, zanlılardan Eduard Adrian Samsonescu’nun Ercan Havalimanı’ndan Türkiye’ye gitmek üzereyken yakalandığını belirtti.

Zanlılardan Mehmet Karşılı’dan alınan sözlü beyanda söz konusu aracın kendisine tamir maksadıyla getirildiğini söylediğini dile getiren Avcil, Karşılı’nın aracı aldıktan sonra arabası olmadığı için Samsonescu’u Metehan Kara Sınır Kapısı’na götürdüğünü ifade etti.

Avcil, tahkikatın yeni başladığını dile getirerek, bahse konu olan aracın ortada olmadığını ancak KKTC’den çıkış yapmadığının tespit edildiğini ve aramalarının devam ettiğini belirtti.

Olayla ilgili başka suç ortaklarının daha olabileceğine işaret eden Avcil, zanlının üç gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

 

“BEN ÇALMADIM”

Mahkemede söz alan zanlılardan Eduard Adrian Samsonescu, aracı çalmadığını, sadece sürdüğünü söyledi.

Olayın nasıl olduğunu polise anlattığını dile getiren zanlı, tamir maksadıyla aracın Mehmet Karşılı’ya teslim edilmesinin kendisine söylendiğini aktardı.

 

 “SÜREKLİ BUNU YAPIYORUM”

Öte yandan mahkemede söz alan diğer zanlı Mehmet Karşılı ise aracın üç parçasının boyanmasının istendiğini ve kendisini Güney’den Bavlo isminde birisinin aradığını kaydetti.

Ayni yöntemle kendisine bugüne kadar birçok aracın geldiğini dile getiren Karşılı, 250 Euro karşılığında bu işi yapmak için anlaştıklarını ancak aracı getiren Samsonescu’nun cebinde para olmadığını söyledi.

Karşılı, söz konusu durum nedeniyle zanlıyı Metehan’a götürdüğünü ve zanlının para alıp geri geleceğini aktardı.

Samsonescu’nun aracı, iş yerine park ettiğini ve zanlıyı bıraktıktan sonra tekrardan işyerine döndüğünü söyleyen Karşılı, bir gün sonra aracın ortadan kaybolduğunu dile getirdi.

Karşılı polise yardım etmeye hazır olduğunu dile getirdi.

 

ÜÇ GÜN TUTUKLULUK

Kıdemli Yargıç Faügen Ulutekin ise zanlıların tahkikat amacıyla üç gün daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 879 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler