1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ARA SEÇİM İÇİN AD ÇEKME İŞLEMİ YARIN
ARA SEÇİM İÇİN AD ÇEKME İŞLEMİ YARIN

ARA SEÇİM İÇİN AD ÇEKME İŞLEMİ YARIN

YSK’dan verilen bilgiye göre, ad çekme işlemi, yarın saat 11.00’de Lefkoşa’da Yüksek Seçim Kurulu’nda yapılacak. Aday veya aday temsilcileri, yapılacak adçekmede hazır bulunabilecek.

A+A-

 


Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 24 Haziran’da Lefkoşa Arabahmet ve Haydarpaşa Mahalleleri ile Gazimağusa Akdoğan’da yapılacak, “Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi”nde, muhtarlık seçimine katılan adayların oy pusulasına yazılış sırasını saptamak amacı ile çarşamba günü ad çekme işlemi yapılacağını bildirdi.
YSK’dan verilen bilgiye göre, ad çekme işlemi, yarın saat 11.00’de Lefkoşa’da Yüksek Seçim Kurulu’nda yapılacak. Aday veya aday temsilcileri, yapılacak adçekmede hazır bulunabilecek.

KESİNLEŞEN ADAY LİSTELERİ
Öte yandan YSK, 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi için kesinleşen aday listelerini, değiştirilmiş şekliyle ilân etti.
Buna göre, Lefkoşa İlçesi muhtar adayları şöyle:

LEFKOŞA İLÇESİ
Lefkoşa / Arabahmet Mahallesi;
1. Selim Topel Koçak, 2. Ali Sarı, 3. Zeki Göler, 4. Emrullah Koyuncu.

Lefkoşa / Haydarpaşa Mahallesi;
1. Tülin Oğluekiz, 2. Piri Kaplan, 3. Duran Çengi.
İhtiyar Heyeti Üyeliği Adayları:

Lefkoşa / Haydarpaşa Mahallesi;
1. Şafak Hanım Şahin, 2. Seyfettin Afşin.

GAZİMAĞUSA İLÇESİ
Gazimağusa İlçesi Muhtar Adayları:

Akdoğan;
1. İsmail Kozanoğlu, 2. Erdoğan Çelebi.

İhtiyar Heyeti Üyeliği Adayları; Gazimağusa / Baykal Mahallesi
1. Ayşe Aşıkoğlu

GİRNE İLÇESİ
Girne İlçesi Muhtar Adayları:

Dikmen / Göçeri
1. Türkay Refikoğlu
İhtiyar Heyeti Üyeliği Adayları:
Alsancak / Ilgaz; 1. Hanife Kuvvet
Lapta / Türk Mahallesi:
1. Behiye Şengül Sessiz

GÜZELYURT İLÇESİ
Güzelyurt İlçesi Muhtar Adayları:
Güzelyurt / Yuvacık; 1. Hüseyin Terzioğlu:
İhtiyar Heyeti Üyeliği Adayları :
Güzelyurt / Güneşköy Mahallesi; 1. Arif Alyanak
Güzelyurt / Yuvacık; 1. Nejla Özetem, 2. Neşe Cenksoy, 3. Adem Çıkıkcıoğlu, 4. Ali Alpkaya

İSKELE İLÇESİ
İskele İlçesi Muhtar Adayları:
Büyükkonuk / Sazlıköy ; 1. Niyazi Aygan
Büyükkonuk / Zeybekköy; 1. Yücel Çavuş
İhtiyar Heyeti Üyeliği Adayları
Büyükkonuk / Sazlıköy; 1. Asım Hadımcı, 2. Mehmet Türker, 3. Engin Doğan, 4. Hasan Deniz Özvolkan
Büyükkonuk / Zeybekköy: 1. Ali Çavuş, 2. İbrahim Zeybek
Yeni Erenköy / Boltaşlı; 1. Ali Bilener

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 544 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler