1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ANTRENÖRLER BİLGİ TAZELEDİ
ANTRENÖRLER BİLGİ TAZELEDİ

ANTRENÖRLER BİLGİ TAZELEDİ

Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu işbirliği ile düzenlenen “B-A-Teknik Direktör Yenileme Semineri” Malpas Otel’de başladı

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu işbirliği ile düzenlenen “B-A-Teknik Direktör Yenileme Semineri” Malpas Otel’de başladı

 

 

 

 

Necmi BELGE

 

Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen “B-A-Teknik Direktör Yenileme Semineri” dün, Malpas Otel’de başladı. Seminere Cumhurbaşkanı Dr.Derviş Eroğlu, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, KTFF Başkan Vekili, As Başkan Ali Karavezirler, TÜFAD Başkanı İsmail Dilber ile KTSYD Başkanı Ogün Genç Kaçmaz konuk olarak katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından geçilen açılış konuşmalarında sırası ile Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Süleyman Göktaş, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı İsmail Dilber, KTFF Başkan Vekili, As Başkanı Ali Karavezirler, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile Cumhurbaşkanı Dr.Derviş Eroğlu konuştu.

 

EROĞLU: “FUTBOL TOPLUMLARI BİRLEŞTİREN BİR OYUNDUR”

 

Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, futboldan gelen ve 15 yıl futbola hizmet eden biri olarak, teknik direktörlerin önemini çok iyi bildiğini söyledi.

Teknik direktörlerin, bir öğretim üyesi gibi hem doçent, hem profesör olduklarını savunan Cumhurbaşkanı Eroğlu, futbolun gelişmesinde vazgeçilmez bir unsur olduklarını vurguladı.

Eroğlu, günümüzde futbolun dünyanın her yerine yayıldığını ve toplumları birleştiren bir oyun olduğunu sözlerine ekledi.

 

DÜRÜST: “ANTRENÖRLER SAHA İÇİNDE VE SAHA DIŞINDA ÖRNEK OLMALIDIR”

 

 Spor Bakanı Kemal Dürüst, futbolda teknik direktörlüğün çok önemli bir olgu olduğunu ve sporcuları en iyi şekilde yetiştirme misyonu üstelendiklerini belirtti.

Teknik direktörlerin hem saha içerisinde, hem de saha dışında örnek bir yönetici olması gerektiğini ifade eden Dürüst, başarının anahtarı teknik direktör olduğunu vurguladı.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, spor yazarlarının, sporun diğer öğelerinde olduğu gibi, futbolda da yön göstericiliği ile teknik direktörlere ve kulüplere katkı koyması gerektiğini ifade etti.

 

KARAVEZİRLER: “ANTRENÖRLER, FUTBOLUMUZUN TEMEL DİREKLERİNDEN BİRİDİR”

 

KTFF Başkan Vekili, As Başkanı Ali Karavezirler, teknik direktörlerin futbolumuzun temel direklerinden biri olduğunu vurgularken, KKTC A Milli Futbol takımımızın Kuzey Irak’taki Viva Dünya Kupası’ndaki 15-0’lık bir galibiyet yakaladığını anımsattı.

Karavezirler, gençliğimize uluslararası alanlarda imkan verildiği takdirde antrenörlerimiz sayesinde KKTC’li sporcular çok başarılı olacağının altını çizdi.

 

DİLBER: “İNŞALLAH ULUSLAR ARASI SEMİNERİ DE GERÇEKLEŞTİRİRSİNİZ”

 

Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) Başkanı İsmail Dilber, böylesine mükemmel bir semineri düzenlediği için Kıbrıs Türk Antrenörler Derneği (KTAD) Başkanı Süleyman Göktaş’ı kutladığını belirtti.

Dilber, Kuzey Kıbrıs’a uygulanan spor ambargosunu dile getirirken, uluslararası organizasyonların inşallah bir gün gerçeklemesi temennisinde bulundu.

 

GÖKTAŞ: “TEKNİK DİREKTÖRLER ÖNCÜ OLMALIDIR”

 

Kıbrıs Türk antrenörler Derneği (KTAD) Başkanı Süleyman Göktaş, futbolumuzu en üst düzeyde tutmak zorunda olduğunu dile getirirken, bunu da başaracak olanların teknik direktörler olduğunu söyledi.

Futbolumuzda zanan zaman istenmeyen olayların olduğunu belirten Göktaş, teknik direktörlerin bu olaylar karşısında örnek bir davranış içerisinde olması gerektiğini ifade ederken, teknik direktörlerin futbolumuzda öncü  olması gerektiğini altını çidi.

 

PLAKETLER VERİLMESİ İLE SEMİNER BAŞLADI

 

Konuşmaların ardından plaket törenine geçildi. Plaket töreninden sonra, Doç.Dr.Sürhat Müniroğlu “Futbolda Genel Dayanıklılığın önemi ve Uygulaması konulu konuşmasını yaptı.

Daha sonra ise, Futbol Federasyonu üst Kurul Başkanı Mustafa Borataş “Antrenör eğitimi genel esasları” nı anlattı.

Saat 16’da Prof.Dr. Niyazi Eniseler “Futbolda süratin önemini” anlattıktan sonra, Nihat Bağcıer Stadı’nda pratik yapıldı.

Seminerin ilk günü, Prof.Dr.Niyazi Eniseler’in sunduğu “Futbolda süratin uygulaması” konulu söyleşi ile sona erdi.

Seminerde bugün Beşiktaş’ın ve TC Milli Takımın unutulmaz eski futbolcusu, günümüzün ise başarılı teknik adamı Samet Aybaba ‘futbolda sistemler ve sistemler içerisinde taktiksel davranışlar konulu sunumu yapacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 484 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler