1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Antrenman maçı gibi
Antrenman maçı gibi

Antrenman maçı gibi

Play-out çizgisinden uzaklaşmaya çalışan Lapta’nın, ikincilik şansı bulunan MTG’ye konuk olduğu maçta özellikle sol kanatta etkili olan sarı yeşilliler, ilk devrede buldukları gollerle maçı erken koparmayı başardılar. Savunmadan iyi çıkan MT

A+A-

 

 

Play-out çizgisinden uzaklaşmaya çalışan Lapta’nın, ikincilik şansı bulunan MTG’ye konuk olduğu maçta özellikle sol kanatta etkili olan sarı yeşilliler, ilk devrede buldukları gollerle maçı erken koparmayı başardılar.

Savunmadan iyi çıkan MTG, solda Salih ve Uğur’la etkili oldu. Yasin’in bitirici vuruşlarıyla gelen erken goller, rakibin motivasyonunu bozdu. Kemal’in direkten dönen topu gol olmayınca ve ardından gelen ikinci golle oyun adeta döndü. Daha fazla pas yapan, daha iyi organize olan MTG’ydi.

Lapta mücadeleden yoksun oynarken, saha içim uyum da erken kaybedildi. Lapta çok pas hatası yaptı. İlk devrede direkten dönen top dışında gol pozisyonu bulamadı.

Psikolojik anlamda rahat oynayan MTG kalesinde gol de görmesine karşın, fazla pas yaparak oyunun kontrolünü elinde tuttu. İkinci devrede tempo düşerken, Lapta’da yapılan değişiklikler de oyuna yeterince katkı yapmadı. Lapta’da saha içi uyumsuzluk olası bir play-out durumunda takımı negatif etkileyebilir. 

Savunmada Kemal iyiydi. Solda Uğur ve Salih’in pozitif oyunları takımın gücünü üst düzeyde tuttu. Adeta bir antrenman maçı niteliğindeki maçı rahat kazanan sarı yeşilliler oldu.

Fehim Dayı çok gerilimin olmadığı maçı rahat yönetti. 

 

 

 

 

Bu haber toplam 573 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler