1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ANNE FENALAŞTI
ANNE FENALAŞTI

ANNE FENALAŞTI

“Sizin yüzünüzden oğlum öldü” Küçük Mustafa Diker’i acımasızca öldürdükleri gerekçesiyle tutuklanan baba Erol Diker, amca İbrahim Diker ve emareleri gizlediği öne sürülen üvey anne Özlem Diker, yeniden mahkeme huzurundaydı. Acılı ann

A+A-

 

 

“Sizin yüzünüzden oğlum öldü”

 

Küçük Mustafa Diker’i acımasızca öldürdükleri gerekçesiyle tutuklanan baba Erol Diker, amca İbrahim Diker ve emareleri gizlediği öne sürülen üvey anne Özlem Diker, yeniden mahkeme huzurundaydı. Acılı anne Şemse İri, mahkeme önünde zanlılara lanet ederken, hükümete de isyan etti

 

 

 

Ülkede büyük yankı uyandıran ve yürekleri dağlayan 7 yaşındaki Mustafa Diker’in vahşice öldürülmesi olayı ile ilgili cinayet soruşturması sürüyor.

Gönüllü ifadelerinde “döve döve öldürüp gömdüklerini” itiraf eden baba Erol Diker, amca İbrahim Diker ve emareleri gizleyen üvey anne Özlem Diker, dün yeniden yargı huzuruna çıkarılırken, 8’er gün tutukluluk aldılar. Geçtiğimiz hafta ilk duruşması görülen dava gününde, mahkeme çevresinde toplanan halk tarafından linç edilmek istenen zanlılar bu kez sabahın erken saatlerinde mahkemeye çıkarıldı.

Mustafa Diker’in annesi Şemse İri ise dün yine mahkemeye geldi. Acılı anne zanlılara feryat ederken, hükümete de isyan etti.

 

“ADAM ÖLDÜRME”

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, huzurunda görülen tahkikat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davada Savcı Damla Güçlü ve zanlılar şahsen mahkemede hazır bulundu. Savcı Güçlü, meselenin tahkikat memuru Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli Müfettiş Arslan Coşkun’u mahkemeye tanık olarak dinletti. Coşkun, mahkemede yeminli şahadet vererek olayla ilgili olguları aktardı.

Müfettiş Arslan Coşkun, zanlıların 6-7 Nisan tarihilerinde “adam öldürme” suçundan tutuklandığını açıkladı.

 

İTİRAFLAR

7 Nisan tarihinde babası zanlı Erol Diker tarafından küçük Mustafa’nın kayıp olduğunun Değirmenlik polisine bildirildiğini belirten Müfettiş Coşkun, polisin 13 Nisan tarihine kadar geniş çaplı araştırma yaptığını kaydetti.

Mustafa’nın cesedinin, 13 Nisan Cuma günü Taşkent Mezarlığı yakınındaki çöplük alanında gömülü bulunduğunu söyleyen Arslan Coşkun, yapılan otopsinin ardından, ileri sorgulamalarında Mustafa’nın babası zanlı Erol Diker ile amcası İbrahim Diker’in suçlarını itiraf ettiklerini mahkemeye aktardı.

 

KARŞI GELDİĞİ İÇİN DARP ETMİŞ!

Baba Erol Diker’in  6 Nisan Cuma akşamı dersine çalışmadığı için Mustafa’yla tartıştığını, kendisine karşı geldiği için darp ettiğini itiraf ettiğini kaydeden Müfettiş, gönüllü ifadesinde küçük Mustafa’nın gece “kasılmalarla” uyandığını da söyleyen zanlı baba Erol Diker’in, Mustafa’yı banyoya götürdüğünü, yıkarken de darp etmeye devam ettiğini itiraf ettiğini anlattı.

 

EMARELER ARANIYOR

Zanlı babanın gönüllü ifadesinde küçük Mustafa’nın banyoda yıkanırken düşüp başını çarptığını da söylediğini belirten Müfettiş Coşkun, küçük Mustafa’nın ertesi gün, 7 Nisan’da ölü bulunarak babası ve amcası tarafından Taşkent’e götürülerek gömüldüğünü söyledi.

Müfettiş Arslan Coşkun, zanlı üvey anne Özlem Diker’in de olayı ve delilileri sakladığı için “adam öldürme suçuyla” ilgili olarak tutuklandığını belirterek, olayla ilgili emarelerin halen bulunmadığını ve aranmakta olduğunu belirtti. Zanlıların verdiği gönüllü ifadelerin teyit ve tekzibinin de yapılacağını aktaran Arslan Coşkun, alınacak birçok ifade ve toplanacak delil olduğundan soruşturma maksatlı zanlılar 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

 

8 GÜN TUTUKLULUK

Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, Müfettiş Arslan Coşkun’un talebini dikkate alarak, cürümleri ortaya çıkarmada kamu menfaatinin önemine vurgu yaptı. Polise fırsat vermeyi uygun bulunan Fügen Ulutekin, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için her üç zanlının 8’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

 


“Bana neden vatandaşlık vermediniz?”

 

Küçük Mustafa’yı döverek öldürmek suçundan babası Erol Diker, amcası İbrahim Diker ve üvey annesi Özlem Diker geçtiğimiz duruşma öfkeli kalabalık tarafından linç edilmek istenmişti. Ancak polis dün aynı arbedenin yaşanmaması için zanlıları saat 08.30 gibi mahkemeye çıkardı.

Küçük Mustafa’nın annesi Şemse İri de son dakikalarda mahkemeye yetişti. Acılı anne bir yandan zanlılara lanet yağdırırken bir yandan da bugüne kadar kendisine sahip çıkmayan hükümete isyan etti.

Şemse İri, “Gavur, katil.  Oğlumu öldürdün. Senin Allah belanı versin, idam edilesin inşallah. Bana neden vatandaşlık vermediniz, sizin yüzünüzden oğlum öldü. Ben Türkiyeliyim diye mi bana bunu yaptınız? Artık istemem kimliğinizi. Oğlum öldü” dedi.

 

 


 

Cinayete kurban giden küçük Mustafa Diker’in annesi Şemse İri  çok zor günler geçiriyor… Acılı anne dün fenalaştı, hastaneye kaldırıldı:

 

Oğlunun fotoğrafına sarıldı, kasıldı ve fenalaştı

 

DAYANILMAZ ACI…

 

Küçük Mustafa’nın acısıyla yanan anne Şemse İri dün sabah oğlunun davası için Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne gitti. Şemse İri’nin yakınlarından alınan bilgiye göre, acılı annenin, Küçük Mustafa’nın mezarını ziyaret ettiği ve uzun süre orada kaldığı belirtildi. Mezar ziyaretinden sonra Surlariçi’nde Demir Pansiyon’a geri döndüğü, saat 11.15 sıralarında odasından çığlık sesleri geldiği aktarıldı.

 

OĞLUNA SARILDI…

 

Bir komşusunun Şemse İri’yi oğlunun fotoğrafına sarılmış, yatır vaziyette bulduğunu, bir elinin yataktan yere uzandığı aktarıldı. Elleri morarmış yüzü de sap sarı olarak bulunan Şemse İri’nin hastaneye kaldırıldığı ve şuurunun açık olduğu belirtildi.

 

 

DOKTOR VE POLİS, İNTİHAR “YOK” DEDİ

 

Şemse İri’nin hastaneye kaldırılmasıyla birlikte, polis ekipleri de hastaneye gitti. Şemse İri’nin tedavi süresince acil serviste duran polisler, hastaneye koşan basına Şemse İri’nin olaylardan dolayı fenalaştığını söyledi. Polis, intihar girişimi olmadığını iddia ederken, olayın görgü tanıkları ısrarla aksini söyledi. Lefkoşa Devlet Hastanesi Başhekim Başyardımcısı Ramadan Kamiloğlu da Şemse İri’nin yaşanan olaylardan dolayı sinir krizi geçirdiğini, yapılan tedavi ardından taburcu edildiğini aktardı.

 

 

Tüm ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1631 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler