1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ANLAŞMA İMZALANDI
ANLAŞMA İMZALANDI

ANLAŞMA İMZALANDI

2011-2012 Futbol Sezonu KTFF Kupası isim hakkı sponsorluğu ile ilgili olarak Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Daikin Soğutma Sistemleri arasında anlaşma dün federasyonun Ahmet Sami Topcan Toplantı Salonu’nda Başkan Hasan Sertoğlu ile Daikin Soğutm

A+A-

 

 

 

2011-2012 Futbol Sezonu KTFF Kupası isim hakkı sponsorluğu ile ilgili olarak Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Daikin Soğutma Sistemleri arasında anlaşma dün federasyonun Ahmet Sami Topcan Toplantı Salonu’nda Başkan Hasan Sertoğlu ile Daikin Soğutma Sistemleri adına direktör Ali Kamacıoğlu arasında imzalandı.

 

105 BİN TÜRK LİRASI SON 8 KULÜBE DAĞITILACAK

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu anlaşma hakkında “Umarım ilgili fimanın futbola olan desteği daha da artar. Hayırlısı olsun” diye konuşurken Kamacı “Sporun içerisinde olan bir insanım. Bu reklam kampanyasını spor aracılığı ile yapmayı uygun gördük. Anlaştığımız için çok mutluyuz. İnşallah güzel bir kupa olur. Daikin adı altında güzel maçlar seyretmiş oluruz” diyerek anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yapılan anlaşma sonrası kupanın adı Daikin Kıbrıs Kupası olarak değiştirildi. Sponsor firmanın anlaşma bedeli olarak 55 Bin Türk Lirası ödeyeceği, Futbol Federasyonu havuzundan aktarılacak 50 Bin Türk Lirası ile kupaya ayrılan bütçenin 105 Bin Türk Lirası olacağı belirtildi. Başkan Hasan Sertoğlu bu paranın çeyrek finalde elenen 4 takıma takım başı 2 bin 500 TL, yarı finalde elenen 2 takıma takım başı 7 bin 500 TL, finalde kaybeden takıma 30 bin TL ve şampiyon olan takıma 50 bin TL olarak dağıtılacağını açıkladı.

 

SERTOĞLU: “KUPA PROGRAMI DEĞİŞMEYECEK”

 

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu imza töreninde basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Kupa programında ikinci tur karşılaşmalarının ligin ikinci devresinin başlamasından bir hafta önce oynanacağı ve bazı kesimler tarafından bunun tepki ile karşılandığının belirtilmesi üzerine Sertoğlu kupa programını Eylül’de açıkladıklarını ve üç haftalık aranın kısa olduğuna ilişkin söylemlere rağmen programda değişiklik yapılmayacağını belirtti.

 

“MASSA’YA CEZA VERİLMEYECEK”

 

Süper Lig’in 9’uncu haftasında Yenicami ile Küçük Kaymaklı arasında oynanan maçta Yenicami futbolcusu Massa’nın Kaymaklı futbolcusu Çağan’a kafa atmasına herhangi bir ceza verilip verilmeyeceği sorusuna karşılık Sertoğlu görüntülerde olayın net bir şekilde görüldüğünü söyledi. Massa’ya ceza vermezken ne Yenicami’ye jest yaptıklarını ne de Çetinkaya’ya herhangi bir garezleri olduğunu belirten Sertoğlu, bugüne kadar görüntülere dayanarak ceza vermediklerini bugünden sonra da bu kapıyı açmayacaklarını belirtti. Dünyada maçların yayını esnasında minimum 16 kamera kullanıldığını belirten Sertoğlu, kendilerinin bu yolu açması ile kameranın yakaladıklarına ceza verirlerse kameranın yakalamadıklarına nasıl ceza vereceklerini belirtti. Bu doğrultuda ceza gündeme gelecekse bunun sezon başında belirtilmesi gerektiğini, ligin ortasında böyle bir uygulama yapmayacaklarını dile getirdi.

 

MAÇ SONU AÇIKLAMALARINA CEZA

 

Hasan Sertoğlu bundan sonra maç sonunda yayıncı kuruluşlara ve radyolara bağlanarak açıklamalarda bulunan antrenörlere ceza verileceğini belirtti. Son günlerde haddini aşan açıklamalar olduğunu dile getiren Sertoğlu, maçlardan sonra haddini aşan antrenörlere ceza vereceklerini vurguladı. Kupanın adının neden Daikin Kıbrıs Kupası olduğu ve Güne Kıbrıs’ta oynanan kupanın adının da Kıbrıs Kupası olduğunun belirtilmesi üzerine Sertoğlu bu konuda çok fazla düşünmediklerini, bunda bir sakınca görmediklerini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 828 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler