1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ANLAMLI TURNUVA TANITILDI
ANLAMLI TURNUVA TANITILDI

ANLAMLI TURNUVA TANITILDI

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Derviş Mişon Plaj Hentbolu Turnuvası’nın tanıtım toplantısı dün Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği lokalinde yer alan Arkadaş Pastanesi’nde gerçekleştirildi. Bu yıl Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı ile X

A+A-

 

8’inci Derviş Mişon Plaj Hentbolu Şenliği dün düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtıldı

 

Bu yıl birçok etkinliğin gerçekleşeceği 8’inci Derviş Mişon Plaj Hentbolu Şenliği 3-4-5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Yurt dışından talebin çok olduğu şenlikte Türkiye ve İran’dan takımların yanı sıra ülkemiz takımları da yer alacak

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Derviş Mişon Plaj Hentbolu Turnuvası’nın tanıtım toplantısı dün Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği lokalinde yer alan Arkadaş Pastanesi’nde gerçekleştirildi. Bu yıl Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı ile XP Travel sponsorluğunda 3-4-5 ağustos tarihleri arasında Kocareis Holiday Village’de düzenlenecek turnuvaya katılım yüksek derecede. Cuma günü saat 14.00’te başlayacak şenlikte alışılmış plaj hentbol temasından farklı bir uygulama ile çeşitli etkinlikler bir arada olacak. Rahmetli Derviş Mişon’un yıllarca kazandığı “Centilmenlik ödülleri” esas alınarak dostluk ve kardeşlik çerçevesinde yapılacak.

Şenliğe katılacak olan sporcuların organizasyonlara daha rahat katılımı için oluşturulan komitelerin yaptığı çalışmalar sonucunda şenlikte yer alacak olan yabancı sporculara ücretsiz konaklama, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tedarik edilecek.

Şenliğe şu ana kadar yurt dışından 7 takım müraacaat ederken bu takımlar erkeklerde Kütahya, İran’ndan Mazenderan ve Isfahan ve Köyceğiz, bayanlarda Kütahya, Elazığ ve Eskişehir takımları şenlikte yer alacak.

 

KONUŞMALAR

Dün gerçekleşen basın toplantısında yer alan Hentbol Federasyonu Başkanı Barış Toprakçı, Derviş Mişon Plaj Hentbolu turnuvasının Türkiye’de sorulan bir turnuva olduğunu, yurt dışından halen talebin devam ettiğini söyledi. Bu etkinliğin tamamen bir şenlik olarak anılmaya başlandığını belirten Toprakçı, İran’dan 2 takımın yer alacak olmasıyla ilerleyen yıllarda uluslararası alanda yer alan bir turnuva olacağını belirtti.

Toprakçı’nın ardından söz alan rahmetli Derviş Mişon’un babası Ahmet Mişon, turnuvanın şenlik haline dönüştüğünü ve 8 yıldır büyük bir heyecanla hazırlandığını belirtti. Mişon turnuvaya katkı koyan ve destek veren herkese teşekkür etti.

Mişon’un ardından söz alan XP Travel Genel Müdürü Zeki Ziya, Derviş Mişon’un ailesi ve arkadaşları sayesinde unutulmadığını ve adının yaşatıldığını söyledi. Ziya sevdikleri bir arkadaşlarının evlatlarının adının yaşatılmasına katkı koymaktan duydukları memnuniyeti sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 546 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler