1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ANLAMLI TURNUVA TANITILDI
ANLAMLI TURNUVA TANITILDI

ANLAMLI TURNUVA TANITILDI

Merhum M. Kemal Deniz’in anısına düzenlenen M. Kemal Deniz Satranç Birinciliği dün düzenlenen basın toplantısı ile spor basınına tanıtıldı

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk halkı tarihinde önemli bir yeri olan Merhum M. Kemal Deniz’in anısına düzenlenen M. Kemal Deniz Satranç Birinciliği dün  düzenlenen basın toplantısı ile spor basınına tanıtıldı.

Lefkoşa Eziç Restoran’ta gerçekleşen kahvaltılı basın toplantısında konuşan Deniz Plaza Direktörü Turgay Deniz, M. Kemal Deniz Satranç Birinciliği’nin herkese açık olduğunu ve satranç bilen herkesin katılabildiğine dikkat çekti. Deniz, “Rahmetli babamızı anmak amacıyla düzenlenen bu birinciliğe katkı koymaktan dolayı mutluyuz” şeklinde konuştu.

Bu yıl bölge birinciliklerinin de katılarak, M. Kemal Deniz Satranç Birinciliği’nin 10 turnuva halinde getirildiğini belirten Satranç Federasyonu Başkanı Bahadır Volkan, birinciliğin her geçen yıl daha da büyüdüğüne dikkat çekti. Birincilikte belirlenen en iyi 6 satranççının KKTC Satranç Milli Takımı’nın belirlediğini, geriye kalan 4 sporcunun ise federasyon tarafından tespit edildiğini söyleyen Bahadır, “KKTC Milli Takımını oluşturan sporcularımı, her yıl Türkiye’ye göndererek ödüllendiriyoruz” dedi.

M. Kemal Deniz KKTC 2012 Bölge Birincilikleri Lefkoşa, Güzelyurt, Girne, Mağusa ve İskele bölgelerinde düzenlenecek ve bu birincilikler en geç 1 Eylül’2012’de tamamlanacak.

M. Kemal Deniz Lefkoşa 2012 Minikler Birinciliği ve M. Kemal Deniz Mağusa 2012 Minikler Birinciliği Eylül’2012 ayı içerisinde; M. Kemal Deniz 2012 Kadınlar Birinciliği ile M. Kemal Deniz 2012 Genel Birinciliği Eylül ve Ekim’2012 ayları içerisinde gerçekleşecek.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 407 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler