1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. Anlamlı turnuva
Anlamlı turnuva

Anlamlı turnuva

Anlamlı turnuva

A+A-

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, düzenlenen bir takım etkinliklerle kutlanırken bu etkinliker arasında basketbol turnuvası da yer aldı. Algım Özel Eğitim Merkezi bu yıl ilk kez organizasyonu yapılan “Engelsiz Turnike Basketbol Turnuvası” düzenledi. Turnuva renkli görüntülere sahne oldu.

DÖRT TAKIM KATILDI

Algım Özel Eğitim Merkezi’nin organize ettiği turnuva Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti. Turnuvada Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Merkezi, Gazi Mağusa Özel Eğitim Merkezi, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi ve Algım Özel Eğitim Merkezi takımları mücadele etti.
Turnuvanın yarı final müsabakalarının ilkinde Algım Özel Eğitim Merkezi ile Gazi Mağusa Özel Eğitim Merkezi karşı karşıya geldi. Rakibini 10-4’lük skorla mağlup eden Algım Özel Eğitim Merkezi, turnuvanın ilk finalisti oldu.
Diğer yarı final maçında Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi ile Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi karşılaştı. Maçı 18-2 kazanan Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi finalde Algım Özel Eğitim Merkezi’nin rakibi oldu.

GÜZEL BİR GÜN GEÇİRDİLER

Turnuvanın üçüncülük – dördüncülük maçında Gazi Mağusa Özel Eğitim Merkezi rakibi Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi’ni 8-3 yenerek üçüncü oldu. Gazi Mağusa ekibi ise turnuvayı dördüncü olarak tamamladı.
Final müsabakasında Algım Özel Eğitim Merkezi ile Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi karşılaştı. Rakibini 8-3’lük skorla mağlup eden Algım Özel Eğitim Merkezi şampiyon oldu. Turnuvada yer alan sporcular spor çatısı altında güzel bir gün geçirmiş oldular.

Bu haber toplam 747 defa okunmuştur
Adres Kıbrıs 188. Sayısı

Adres Kıbrıs 188. Sayısı

Önceki ve Sonraki Haberler