1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ANKUT VE PAŞA, TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA
ANKUT VE PAŞA, TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA

ANKUT VE PAŞA, TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA

Murat Ankut ve Halil Paşa, Kahramanmaraş’ta yapılan Olimpik Trap-Skeet Yarışması’nda başarılı olarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

A+A-

 

 

Maraş Atıcılık ve Avcılık Birliği sporcuları Murat Ankut ve Halil Paşa, Kahramanmaraş’ta yapılan  Olimpik Trap-Skeet Yarışması’nda başarılı olarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Atıcılık Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Murat Ankut  150 üzerinden 133 vuruşla 3. geldi. Halil Paşa ise 130 vuruşla yarışmayı 5. sırada tamamladı.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’nun düzenlediği yarışmaya toplam 93 sporcu katıldı.

Türkiye Şampiyonası’na katılacak sporcuları belirlemek amacıyla İzmir ve  Konya’da iki eleme yarışması daha yapılacak. Kahramanmaraş’ta Büyük Erkekler-Trap kategorisinde yarışan Murat Ankut ve Halil Paşa, elde ettikleri bu başarıyla, Trap Türkiye Şampiyonası’na katılacak 70 sporcu arasına girmeyi başardı.

KKTC Atıcılık Federasyonu’nun Türkiye’deki yarışmalarda başarılı olan ve Türkiye milli takımına giren birçok sporcusu bulunuyor.

Federasyon Başkanı Arif Cankut, atıcılık sporunun daha da gelişmesi ve uluslararası platformlarda Kıbrıs Türkünün başarıyla temsil edilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Murat Ankut ve Halil Paşa’yı kutlayan Cankut, “Sporcularımızın çok daha büyük başarılar kazanacaklarına inanıyorum. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 547 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler