1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI
ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI

ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI

“Madde Bağımlılığı, Bilgi, Tutum ve Değerlendirme” başlıklı anketin sonuçları açıklandı. Anket; Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bakanlığa bağlı Gençlik Dairesi organizasyonunda KKTC genelinde liselerde, Redborder Araştırma Şirketi

A+A-

 

 

 

“Madde Bağımlılığı, Bilgi, Tutum ve Değerlendirme” başlıklı anketin sonuçları açıklandı.

 

Anket; Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bakanlığa bağlı Gençlik Dairesi organizasyonunda KKTC genelinde liselerde, Redborder Araştırma Şirketi tarafından uygulandı.

 

KKTC liseleri genelinde gençlerin; sigara, uyuşturucu, alkol ve madde bağımlılığının ne boyutta olduğunun öğrenilmesi ve önlemler alınması amacıyla yapılan anketin sonuçları bugün Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

 

487 kişi üzerinde uygulanan ankete göre, en yaygın madde kullanımının yüzde 74.4’lük oranla alkol, daha sonra yüzde 6.2’lik oranla Bonzai olduğunu ifade eden yetkililer, diğer alanlarda madde bağımlılığı oranlarının çok düşük olduğunu vurguladılar.

 

Anket ile ilgili düzenlenen basın toplantısında Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, önce okul idarecileri ve öğretmenlere, sonra veliler ile öğrencilere seminerler verileceğini kaydetti.

 

“Geleceğimizi Birlikte Yaratalım” sloganıyla reklam, afiş ve internet için Telsim yetkilileriyle çalışmaları olduğu ifade eden Eroğlu, “Farkındalık yaratmak ve gençlere güzel alışkanlıklar kazandırmak, bağımlılıkla ilgili bilgi düzeyini arttırmak amacıyla hazırladığımız reklam filmleri, afişler, bunun yanı sıra tüm liselerde vereceğimiz seminerlerle kötü alışkanlıkları önleme programları başlatıyoruz” dedi.

 

Okul idarecileri için seminerlerin 16 Kasım’da başlayacağını söyleyen Eroğlu, 16 - 23 Kasım tarihleri arasında Lefkoşa, 28 - 30 Kasım arasında Gazimağusa, 12 - 14 Aralık arasında Güzelyurt, 15 Aralık İskele, 16 Aralık Kumyalı ve Yenierenköy, 19 Aralık Cumhuriyet Lisesi (Geçitkale) ve Polatpaşa Lisesi’nde (Akdoğan) okul idarecileri ve öğretmenler için seminerlerin başlayacağını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1196 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler