1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ANKARA'DA BİR İLK
ANKARADA BİR İLK

ANKARA'DA BİR İLK

Başbakan İrsen Küçük, Ankara’daki temasları çerçevesinde, Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Prof. Mehmet Görmez’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, KKTC’nin Ankara Büyükelçisi Mustafa Lakadamyalı ile Dinişleri Dairesi Başkanı Talip Atalay

A+A-

 

 

 

Başbakan İrsen Küçük, Ankara’daki temasları çerçevesinde, Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Prof. Mehmet Görmez’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette, KKTC’nin Ankara Büyükelçisi Mustafa Lakadamyalı ile Dinişleri Dairesi Başkanı Talip Atalay hazır bulundu.

Başbakan Küçük yaptığı konuşmada, KKTC’de ramazanda bir iftarda bir araya geldiği Görmez’in davetine icabet ederek bu ziyaret gerçekleştirdiğini ifade etti.

Küçük, KKTC’de Yakındoğu Üniversitesi’nde İlahiyat Fakültesi açıldığını, ilahiyat lisesinin de eğitime başladığını kaydederek, söz konusu fakülte ve lisenin halkın talepleri doğrultusunda açıldığını, halkın taleplerini dikkate almak gerektiğini kaydetti.

GÖRMEZ

TC Diyanet İşleri Başkanı Prof. Mehmet Görmez de, Türkiye ve KKTC’nin birbirine çok yakın olduğunu, ancak ilk kez bir KKTC Başbakanı’nın Diyanet İşleri Başkanlığı’nı ziyaret ettiğini söyledi.

Başbakan Küçük’ün dini hizmet alanlarına verdiği öneme dikkat çeken Görmez, KKTC’de ilahiyat fakültesi ve ilahiyat lisesi açılmasına koyduğu katkılardan ötürü Başbakan’a teşekkür etti.

Görmez, Din İşleri Dairesi ile güzel ilişkiler kurduklarını ifade ederek, Din İşleri Dairesi’nin başında bir bilim adamının olmasını önemsediklerini söyledi.

Görmez, KKTC’de ilahiyat fakültesi ve ilahiyat lisesi açılmasının dünyada ses getireceğini, yabancı ülkelerden öğrencilerin de ilgi göstereceğine inandığını söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2367 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler