1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘ANI KUPASI’ GÖNYELİ’NİN
‘ANI KUPASI’ GÖNYELİ’NİN

‘ANI KUPASI’ GÖNYELİ’NİN

Ahmet Altınkaya Anı Turnuvasında Gönyeli ile Gençlik Gücü, dün Gönyeli stadında karşı karşıya geldi. Maçın ilk devresini Hasan Kanlı’nın attığı golle Gönyeli 1-0 önde kapadı. Karşılaşmanın ikinci devresinde Gençlik Gücü, Hüseyin Küsmeci’nin go

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futboluna uzun yıllar hakem olarak hizmet vermiş merhum Ahmet Altınkaya adına düzenlenen anı futbol turnuvasının bu yılki şampiyonu Gönyeli oldu

Ahmet Altınkaya Anı Turnuvasında Gönyeli ile Gençlik Gücü, dün Gönyeli stadında karşı karşıya geldi. Maçın ilk devresini Hasan Kanlı’nın attığı golle Gönyeli 1-0 önde kapadı. Karşılaşmanın ikinci devresinde Gençlik Gücü, Hüseyin Küsmeci’nin golü ile skoru eşitledi ve normal süresi 1-1 biten karşılaşmada şampiyonu penaltı atışları belirledi

Yer: Gönyeli Stadı

Hakemler: Kerem Eran, Niyazi Nizam, Evren Karademir

Gönyeli: Kemal, Çağan, Ömer, Yusuf, İbrahim Faye, Tayfun, Ahmet, İsmail, Evren, Solomon, Hasan.

Gençlik Gücü: Raif, Tuğra, Ragıp, Halil, Adil, Ahmet, Hasan, Özgür, Niyazi, Hüseyin Küsbeci, Aşkın.

 

90 dakikası 1-1 berabere tamamlanan Merhum Ahmet Altınkaya Anı Turnuvası’nda, iki penaltı kaçıran Gençlik Gücü karşısında penaltılarda 4-3 üstünlük sağlayan Gönyeli karşılaşmayı 5-4 kazandı.

Merhum futbol hakemlerinden Ahmet Altınkaya anısında düzenlenen maçta Gönyeli, Gençlik Gücü’nü penaltılarla 5-4 yendi.

Karşılaşmaya Gönyeli daha atak başladı ve orta alana hakim oldu. Mücadelenin 34’üncü dakikada Gençlik Gücü kale içinde doğan karambolda kaleci Raif’in yere düşmesiyle boşta kalan topu Gönyeli’nin genç forveti Hasan Kanlı filelere göndererek Gönyeli’yi 1-0 öne geçirdi. İlk devre Gönyeli’nin 1-0 üstünlüğünde kapandı.

İkinci devreye Gençlik Gücü daha hızlı girdi ve geliştirdiği ataklarla gol aradı. Yeşil beyazlıların sıklaştırdığı ataklar sonucunda, 55’inci dakikada kontra atakta topu alan Hüseyin Küsbeci’nin yerden düzgün vurarak attığı beraberlik golüyle skoru 1-1olarak eşitledi.

İlerleyen dakikalarda iki takımda da yorgunluk görüldü. Gerek Gönyeli gerekse Gençlik Gücü girdiği gol pozisyou fırsatlarından yararlanamayınca, karşılaşma 1-1 berabere sona erdi. Ahmet Altınkaya Anı Turnuvasında uzatma bölümleri oynanmadı ve doğrudan penaltı atışlarına geçildi. Gençlik Gücü beş penaltıdan üçünü gole çevirebilirken, Gönyeli dört penaltıda da golü buldu. Penaltılarda 4-3 üstünlük sağlayan Gönyeli karşılaşmayı 5-4 kazandı.

Penaltı atışlarından sonra ödül törenine geçildi. Gönyeli’ye birincilik kupasını merhum Ahmet Altınkaya’nın eşi ve Futbol Federasyon Başkanı Hasan Sertoğlu birlikte verirken, Gençlik Gücü’ne ikincilik kupasını da yine merhumun eşi takdim etti. Dünkü Ahmet Altınkaya Anı Turnuvası sonunda ayrıca Kıbrıs Türk Hakemler Birliği’nden Spor Yazarları’na da bir plaket verildi. Plaketi Kıbrıs Türk Spor Yazarları adına Başkan Ogün Gençkaçmaz aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1229 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler