1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ANAYASAYA AYKIRILIĞI NEREDE?
ANAYASAYA AYKIRILIĞI NEREDE?

ANAYASAYA AYKIRILIĞI NEREDE?

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu Kıbrıslı Türk öğrencilerin Güney Kıbrıs’ta eğitim görmesine karşı çıktı. Çavuşoğlu bunun Anayasa’ya da aykırı olduğunu söyledi. Bakan Çavuşoğu’nun sözlerine hukuk çevrelerinden yanıt va

A+A-

 

 

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu Kıbrıslı Türk öğrencilerin Güney Kıbrıs’ta eğitim görmesine karşı çıktı. Çavuşoğlu bunun Anayasa’ya da aykırı olduğunu söyledi. Bakan Çavuşoğu’nun sözlerine hukuk çevrelerinden yanıt var: Neresi Anayasa’ya aykırı açıkla?

 

 

YASAKÇI ZİHNİYETİN ÜRÜNÜ…

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil, UBP Hükümeti’nin “yasakçı zihniyet uygulamasına” girdiğini söyleyerek, Cumhurbaşkanı başta olmak üzere tüm Hükümet yetkililerinin Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportlarını iade etmelerini söyledi.

 

UBP İŞİNE GELDİĞİ GİBİ…

 

Kıbrıs Türk Orta Eğitim ve Öğretim Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Tahir Gökçebel ise Bakan’ın sözlerinin oldukça üzücü olduğunu, her konuda iki tarafın eşitliğini savunan UBP Hükümeti’nin, işine geldiği gibi hareket ettiğini söyledi.

 

Avukat Barış Mamalı da zorunlu eğitim dönemindeki çocukların Güney’de okumalarının Anayasa’ya aykırı olduğunu söylemenin ne hukuken ne de demokratik mantık açısından mümkün olmadığını vurgulayarak, Bakan’ın Anayasa’yı incelemeden ve hukuki görüş almadan yaptığı açıklamanın “talihsizce” olduğunu dile getirdi.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 998 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler