1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘ANAYASA’ ÇALIŞMALARI İÇİN HEDEF TATİL ÖNCESİ
‘ANAYASA’ ÇALIŞMALARI İÇİN HEDEF TATİL ÖNCESİ

‘ANAYASA’ ÇALIŞMALARI İÇİN HEDEF TATİL ÖNCESİ

Anayasa, Siyasal Partiler Yasası ile Seçim ve Halk Oylaması Yasası’nda yapılacak değişiklikler için Cumhuriyet Meclisi bünyesinde oluşturulan Geçici (Ad-Hoc) Komite, bugün yeniden toplandı.

A+A-Anayasa, Siyasal Partiler Yasası ile Seçim ve Halk Oylaması Yasası’nda yapılacak değişiklikler için Cumhuriyet Meclisi bünyesinde oluşturulan Geçici (Ad-Hoc) Komite, bugün yeniden toplandı.

Komite Başkanı UBP Milletvekili İlkay Kamil, Meclis tatile girmeden çalışmaları tamamlama hedefinde olduklarını söyledi ve sivil toplum örgütlerini katkı yapmaya çağırdı.

Komite’nin çok önemli bir çalışma yaptığını, bu çalışmaya sivil toplum örgütlerinin de katkı koyacağına inandığını belirten Kamil, sivil toplum örgütlerinin görüşlerini en erken zamanda iletmesini istedi.

Meclis’ten yapılan açıklamaya göre toplantıya UBP Milletvekili Zorlu Töre, CTP milletvekilleri Sonay Adem ve Ömer kalyoncu, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ve Milletvekili Mustafa Emiroğluları, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş , ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı ile DGP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 491 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler