1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ANASTASİADİS HER İKİ TURDA DA ÖNDE
ANASTASİADİS HER İKİ TURDA DA ÖNDE

ANASTASİADİS HER İKİ TURDA DA ÖNDE

973 kişiyle yapılan bir ankete göre DİSİ’nin adayı Nikos Anastasiades’e 1.turda yüzde 32.6; ikinci turda yüzde 40 destek çıktı

A+A-

 

Güney Kıbrıs’ta 2013 yılında yapılacak başkanlık seçimleriyle ilgili kamuoyunun görüşlerinin yoklandığı bir anketin sonuçlarında, DİSİ’nin adayı Başkan Nikos Anastasiadis’in önde gittiği belirtildi.

Simerini gazetesi Ls Prime Market Research & Consulting Ltd. şirketinin gazete ve Sigma televizyon kanalı adına, 23-27 Temmuz tarihlerinde 18 yaş ve üstü 973 kişiyle yaptığı anketin sonuçlarını aktardı.

Haberi “Anastasiadis İkinci Turda Her İkisini de Yeniyor... İkinci Pazar’a Giriş İçin Stavros Malas ile Yorgos Lilikas Arasında Çekişmeli Derbi” başlığıyla manşetten verdiği haberinde, yapılan anketin, DİSİ Başkanı Anastasiadis’in, özümüzdeki başkanlık seçimlerini kazanma yönünde önde yürüdüğünün ortaya çıktığını yazdı.

Ankete göre Anastasiadis’in ikinci tura çok rahat bir şekilde geçtiğini ve ikinci tur seçimlerde, rakibi AKEL’in adayı Stavros Malas da olsa, EDEK’in destekleme kararı aldığı bağımsız aday da olsa hakimiyet sahibi olduğunu kaydeden gazete, Malas ve Lilikas’ın ise ikinci turda kimin yer alacağına dair göğüs göğse mücadele edeceğinin görüldüğünü belirtti.

BİRİNCİ TURDA ANASTASİADİS ÖNDE, MALAS VE LİLİKAS GÖĞÜS GÖĞÜSE

Habere göre “Önümüzdeki başkanlık seçimlerinde adayların Anastasiadis, Lilikas ve Malas’ın olduğunu var sayarsak, kime oy verirdiniz?” sorusuna ankete katılanların yüzde 32,6’sının “Anastasiadis”, yüzde 18.1’inin “Malas”, yüzde 17,3’ü ise “Lilikas” yanıtını verdi.

Öte yandan geriye kalanlardan yüzde 0,8’i anketteki “bir başka aday”, yüzde 14,1’i “hiçbiri”, yüzde 2,1 “geçersiz/boş oy”, yüzde 15’i ise “bilmiyorum/yanıt vermiyorum” seçeneklerini tercih etti.

İKİNCİ TURDA ANASTASİADİS, MALAS’I DA LİLİKAS’I DA GEÇİYOR

“Önümüzdeki başkanlık seçimlerinde ikinci turda adayların Anastasiadis ve Malas olduğunu var sayarsak, kime oy verirdiniz?” sorusunu karşısında ankete katılanların yüzde 40’ı Anastasiadis’i destekleyeceği yanıtını verdi.

Bu soru karşısında Malas’ın, sadece yüzde 22’lik bir orana sahip olduğunu kaydeden gazete, ankete katılanların yüzde 20’sinin “hiçbiri”, yüzde 4,6’sının “geçersiz/boş oy”, yüzde 13,4’ünün de “bilmiyorum/yanıt vermiyorum” dediğini aktardı.

“Önümüzdeki başkanlık seçimlerinde ikinci turda adayların Anastasiadis ve Lilikas olduğunu var sayarsak, kime oy verirdiniz” soru karşısında da Anastasiadis yüzde 37,6 ile yine ilk sıraya oturuyor.

Ankete katılanların yüzde 23,6’sının da “Lilikas” dediğini belirten gazete, yüzde 19,1’inin “hiçbiri”, yüzde 5’inin “geçersiz/boş oy”, yüzde 14,7’sinin de “bilmiyorum/yanıt vermiyorum” dediğini kaydetti.

ANASTASİADİS’İN KAZANACAĞINA İNANILIYOR

Öte yandan “Özümüzdeki başkanlık seçimlerinde kime oy vereceğinizden bağımsız olarak, kimin seçileceğine inanıyorsunuz?” sorusuna ise ankete katılanların yüzde 57,7’si “Anastasiadis”, yüzde 6,1’i “Lilikas”, yüzde 4,5’i “Malas” yanıtını verdi.

Geriye kalanlardan yüzde 0,7’si “bir başkası”, yüzde 31’i de “bilmiyorum/yanıt vermiyorum” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 715 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler