1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Anastasiadis, Atina’ya gidiyor
Anastasiadis, Atina’ya gidiyor

Anastasiadis, Atina’ya gidiyor

Anastasiadis Tsipras’la görüşmek üzere 17 Nisan’da Atina’ya gidiyor

A+A-

Güney Kıbrıs Başkanı Nikos Anastasiadis Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras’la görüşmek üzere 17 Nisan’da Atina’ya gidiyor.

Fileleftheros’un haberine göre Atina ziyaretine, Anastasiadis ile Tsipras’ın Cumartesi günü yaptığı ve cereyan eden gelişmelerin ele alındığı telefon görüşmesinde karar verildi.

Gazete Anastaiadis’in Atina’ya, BM Genel Sekreteri Espen Barth Eide ile yapacağı görüşmeler hakkında Tsipras’a bilgi vermek üzere gideceğine işaret etti.

Habere göre Yunanistan Başbakanlığı’ndan yapılan, Cumartesi günkü telefon görüşmesiyle ilgili gayrı resmi bilgilendirmede, Anastaiadis’in ekonomi konulu basın toplantısında Güney Kıbrıs’ın, Grexit diye tabir edilen, Yunanistan’ın Euro Bölgesi’nden çıkması ihtimaline karşı plan tatbikatları yaptığı açıklamasından duyulan Atina’nın rahatsızlığının da ele alınıp alınmadığı belirtilmedi.

Kıbrıs Rum Sözcü Nikos Hristodulidis konuyla ilgili açıklamasında, Anastasiadis’in Grexit’le ilgili sözlerinin yanlış algılandığını, Atina ile herhangi bir sorun olmadığını söylemişti. TAK

 

Bu haber toplam 935 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler