1. HABERLER

  2. GÜNEY

  3. ‘Anastasiades, 6 parametrenin görev tanımı için çalışıyor
‘Anastasiades, 6 parametrenin görev tanımı için çalışıyor

‘Anastasiades, 6 parametrenin görev tanımı için çalışıyor

Kıbrıs Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiades’in Kıbrıs sorunundaki müzakerelerin yeniden başlaması amacıyla görev tanımının belirlenmesi için çalıştığını söyledi.

A+A-

Kıbrıs Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiades’in Kıbrıs sorunundaki müzakerelerin yeniden başlaması amacıyla görev tanımının belirlenmesi konusunda Guterres çerçevesinin değerlendirilmesi için çalıştığını ifade ederek, güvenlik konuları dâhil söz konusu çerçevede BM Genel Sekreteri’nin altı parametresinin dâhil edildiğini söyledi.

Crans-Montana konferansında 30 Haziran ve 4 Temmuz 2017 tarihli tutanakların BM Genel Sekreteri’nin Özel Görevlisi Jane Holl Lute tarafından bulunup bulunmadığı ile ilgili bir soruya, Sözcü, Anastasiades’in konu üzerinde açıklanması gerekenleri açıkladığı yanıtını verdi. 

 Başkanlık Sarayında açıklamada bulunan Sözcü, görev tanımının belirlenmesi için Guterres çerçevesinin önemine işaret ederek, Anastasiades’in konu üzerinde çalışmalar yaptığını ve BM Genel Sekreterinin bazı parametrelerde belirli bir içeriği olduğunu ve güvenlik konuları hakkında da ifadeler olduğunu belirtti.

Prodromou, amacımız,  güvenlik konuları da dâhil olan Guterres çerçevesindeki altı parametre dâhil görev tanımının belirlenmesi olduğunu ifade etti.

 

Kaynak KHA/CNA

Bu haber toplam 847 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler