1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ANAHTAR' İSTANBUL FİLM FESTİVALİ'NDE
ANAHTAR İSTANBUL FİLM FESTİVALİNDE

'ANAHTAR' İSTANBUL FİLM FESTİVALİ'NDE

“Anahtar”, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ardından 200’e yakın filmin yer aldığı İstanbul Film Festivali’nde de özel gösterimle sinemaseverlerin beğenisine sunuldu

A+A-

 

Yüzde yüz yerli yapım olduğu ve KKTC’de 35 milimetreye basılan ilk film olma özelliği taşıdığı bildirilen “Anahtar”, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ardından 200’e yakın filmin yer aldığı İstanbul Film Festivali’nde de özel gösterimle sinemaseverlerin beğenisine sunuldu.

Ferhat Atik’in “Sonbahar” adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan, 2011 yapımı polisiye türdeki film, yönetmeni Cemal Yıldırım’ın da katılımıyla Beyoğlu Sineması’nda gösterildi.

Yönetmen Cemal Yıldırım film gösterimi sonrasında sinemaseverlerin sorularını yanıtladı.

Yıldırım, filmin bir arkadaş grubunun KKTC’de de bir film çekebilme düşüncesiyle ortaya çıktığını, projenin internet üzerinden geliştiğini ve bu ekibin toplanarak filme başlandığını söyledi.

Yıldırım, tamamen gönüllülük projesi olarak başlayan filmin yardımlaşma ile sürdüğünü ve çok zor şartlardan geçerek tamamlanabildiğini söyledi.

İstanbul gibi dünyanın dört bir yanından filmler ve konukların olduğu bir ortamda filminin gösterilmesinin önemli olduğunun altını çizen Yıldırım, filmin başka festivallerde gösterilmesi konusunda çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Yıldırım, başka film projelerinin de olduğunu belirterek, devlet ve hükümet yetkilerinin katkı koyması durumunda KKTC’de daha büyük bütçeli ve ülkeyi tanıtım unsurlarının da içerisinde yer alacağı filmler çekebileceğini dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 512 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler