1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Amcaoğlu ŞOKUNA UĞRADI!..
Amcaoğlu ŞOKUNA UĞRADI!..

Amcaoğlu ŞOKUNA UĞRADI!..

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu büyük bir şok ile sarsıldı(!). Kendi hükümetinin aldığı kararın azizliğine uğrayan Amcaoğlu sinirlerine hakim olmakta güçlük çekti. Vatandaşların gösterdiği tepki üzerine de telefonla Sağlık Bakanı Ahmet

A+A-

 

 

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu büyük bir şok ile sarsıldı(!). Kendi hükümetinin aldığı kararın azizliğine uğrayan Amcaoğlu sinirlerine hakim olmakta güçlük çekti. Vatandaşların gösterdiği tepki üzerine de telefonla Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’i arayarak tartıştı.

Evet, geçtiğimiz Cumartesi akşamı saat 21.30 sularında, Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne eşinin rahatsızlığı nedeniyle gelen Amcaoğlu hiç beklemediği bir muameleyle karşılaştı.

Kapıdaki görevlinin Amcaoğlu’nu tanımaması üzerine gelişen olayda, ‘SAĞLIKTA ÜCRET’ tarifesini acı şekilde yaşamasına da neden oldu.

Görevlinin, “Beyefendi lütfen ücreti ödeyin” demesi üzerine telefona sarılan Amcaoğlu, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’i aradı, “Sayın bakan hani gönüllülüktü bu iş… burada insanlar bize sövüyor, tepki alıyoruz” diye isyan etti.

Daha sonra ‘Bakan’ olduğu öğrenilince Amcaoğlu içeriye alındı, ancak, ‘kendini tanımayan’ kapıdaki görevlinin ismini almayı da ihmal etmedi.

 


 

Koyun can, kasap et derdinde!..

Cumartesi akşamı, Acil Servis’in kapısından içeri girdiğimizde en fazla 10 kişi ile karşılaşıyoruz…   Hemşireler, doktorlar, “Hasta yok mu hasta yok mu” diye bağırıyor. Çünkü alışılmış değil Acil’in bu kadar boş kalması.

“Neredeyse 1 saatte 100’ü aşkın hasta gelir çıkardı, şimdi 10’u bile bulamıyoruz. Artık insanlar hastaneye gelmeye korkar oldu” diye yorumluyor bir çalışan…

Bir diğeri, en çok hastalarla yüz göz olmaktan şikayetçi, “İnsanlar bize sövüyor. Ama bu kararı biz almadık ki” diyor.

Biz ise sosyal sigorta emeklisi babam için Acil’e girerken, 10 TL veriyoruz, ardından doktor muayene ediyor, tahlil istiyor, hemşire uyarıyor, “Para yatırmanız gerek”, “Neden” diye soruyorum, “Eğer yatırmazsanız tahlil sonuçları çıkmıyor”,  “Ama Sağlık Bakanı gönüllülük olacağını söyledi”, “Öyle ama tahlil sonuçları verilmiyor” diye vurguluyor.

Mecburen acil bir durum karşısında, diretemiyorsunuz, ‘koyun can derdinde kasap et derdinde’ misali ödüyoruz.

 


Çaluda: “Arazi babamındı, kavga yok”

Aytaç Çaluda, Çalışma Bakanı Özel Kalem Müdürü, geçtiğimiz gün ‘arsa kavgası’ yazıma yanıt verdi. İşte Çaluda’nın söyledikleri;

“Tamamen babama ait 20 yıl önce verilen bir arazi. Ancak askeri bölge olduğu için kullanımda değildi. Askerin kullanıma açması ile yine babamıza ait arazi üzerinden spekülasyon yapılıyor. Hiç kimse ile arazi kavgası yaşanmadığı gibi hiçbir koşulda da bir başkasının malına el konmadı.”

 


 

Yanlış karar Bağdat’tan döner

“Ne var ki; küçük ülkemizde yaşam koşulları giderek kötüleşen insanımızın hiç olmazsa sağlık servislerinden ücretsiz yararlanmasına olanak sağlanmalıdır...
Sağlık servislerinin paralı hale getirilmesinden elde edilecek gelir, bakanların ve bürokratların yurt dışı gezilerini dahi karşılayamaz...
Ekonomik krizin olduğu ülkelerde, tasarruf önlemleri yukarılardan başlar...
Devlete ait gereksiz binalar ve araçlar satılır, harcamalar kısılır...
Dış geziler, ziyafetler, davetler kaldırılır...
Bizde bunların hiçbirisi yapılmazken, sağlık servislerine yönelmek ve hayatının son zamanında yaşlı insanları vezne kuyruklarında titretmek doğru değildir...
Böylesi bir yaklaşımı hiç kimse kabul edemez ve destekleyemez...
Zaten destekleyen de çıkmadı!..”

REŞAT AKAR

 


 

Bu sese kulak ver Cemal başkan...

 

“Ancak Cemal başkanın yakınındakilerin yüzüne söyledikleriyle arkasından söyledikleri çok farklıdır.

Bulutoğluları, sokağa, kahvehanelere, kulüplere gittiği zaman yüzüne çok güzel sözler duyabilir.

Kulağına gelen güzel seslerin değeri hiç yok mu?

Var tabii.

Ama belediyeyi yakından takip edenlerin Lefkoşa Türk Belediyesi için söyledikleri farklı farklıdır.

Geçtiğimiz günlerde Cemal Bulutoğluları, muhalefetin eleştirilerine tepki gösterince, “Muhalefetin söylediklerinden fazlasını partin UBP’nin en yetkilileri ve de bakanları söylüyor” dedim.

... Ve sordum, “UBP’yi ve hükümeti yanında görüyor musun?”

Verdiği yanıt önemliydi: “Yanımda olmaları gerekir.”

Yani, “Evet yanımdadırlar” diyemedi.”

 

HASAN HASTÜRER

 


 

 

Açık suç duyurusu!

 

“Dip Karpaz’da büyük ve küçük hanımı ile birlikte yaşıyormuş!

1991’den beri imam nikâhlıymış!

Bak sen!

Osmanlı Hanedanı’ndan Halife Kanuni Sultan Süleyman Han, haremini Dip Karpaz’a taşımış da haberimiz yokmuş.

Hafta ortasında herkesi TV başına kilitleyen o muhteşem kurgunu öncelerin Afrodit adası, şimdilerde Anadolu’nun yavrusu bizim buralara elini kolunu sallaya sallaya gelmiş.

Adının İ.A. olduğunu açıklayıp, 15 yaşında bir kız çocuğuna tecavüz ettiği iddiası ile gündemi sarsan adamın daha ne numaraları varmış da bizim haberimiz yokmuş!

Sayın İ.A. seni Kıbrıs’ta yaşamaktan da, eğer varsa KKTC kimliğinden de azlediyoruz.

Boş Ol!

Boş OL!

Boş Ol!

Sen ve senin gibiler nerden geldiyseniz, gidin orman kanunlarında bile bulamayacağın bu yasa dışı, gayri meşru ve kadınları aşağılayan yaşam biçiminizi orada sürdürün.

Yeter atık!”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 

 

 


 

 

Hade Çangar gösder böyüklüğünü, allema gallema Mansura Polemidyaa, Çangar Loves İboo:)) Sol direksiyonudu zaten deyip geçmek lazım başka kayıp yok bence.
NOT: Kıbrıs Milliyetçiliğine maruz kalmamak için 1 hafta face’e girmemek lazım:)

Diren ÇAKILCI’nın profilinden

***

“Ulan gene Kıbrısın sermaye kaydı TC e bu akşam:) gene yediler bize paralarıJ

Ahmet Baba’nın profilinden


 

 

“Hizmet talebinde bulunan vatandaştan ücret talep edilebilecek ancak ödeme için baskı yapılmayacak ve parası olmayana da hizmet verilecek. Talep edilen bağış değil, katkıdır. Bunu da veremem derse, zorla alınmayacak.”

 

Ahmet Kaşif (Sağlık Bakanı)

 

 

 


 

“18 yaşından küçüklerin Anayasa’ya aykırı bir anlayışla ikili eğitim modeli dayatılarak yetiştirilmesi doğru değildir. Din istismarlığı yapılmaktadır... Sadece suni İslam empozesi yapılıyor”

 

Tahir GÖKÇEBEL (KTOEÖS Başkanı)

 

 


 

FOTO YORUM

 

 

 

 

Bu haber toplam 1458 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler