1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'AMCAOĞLU BECERIKSIZ VE ART NIYETLI'
AMCAOĞLU BECERIKSIZ VE ART NIYETLI

'AMCAOĞLU BECERIKSIZ VE ART NIYETLI'

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ve yönetim kurulu üyeleri, İskele’deki hayvan üreticileriyle buluştu.

A+A-

 

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ve yönetim kurulu üyeleri, İskele’deki hayvan üreticileriyle buluştu. Naimoğulları, Pazartesi yapacak oldukları eylem için üyelerinden destek istedi. Katılımın yüksek olduğu toplantıda, Naimoğluları, Tarım Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nu berecisizlikle suçladı.

‘’6 AY ÖNCE DE ÖDENECEKTİ’’

Mustafa Naimoğulları, 6 ay önce Tarım Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nun süt bedellerini gününde ödeyeceği konusunda söz verdiğini, eğer bunu yapamazsa da istifa edeceğini söylediğini ancak onu bile beceremediğini dile getirdi.  Toplatıya gelmeden önce benzine ve mazota yine zam geldiğini dile getiren Naimoğulları, 2 büyük tüccarın eline bırakıldıklarını söyledi.  Naimoğulları, Tarım Bakanı’nın art niyetli ve beceriksiz olduğunu öne sürerek, hayvancı olmazsa Tarım Bakanı ve Süt Kurumu’nun da olamayacağının altını çizdi. Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti’nin raporlarını da eleştiren Naimoğulları, raporda KOOP-SÜT’ün kapatılması ve hayvancıya olan desteğin kesilmesi yazıldığını, Türkiye’de hayvancı ihya edilirken, KKTC’deki üreticinin ne günahı olduğunu sorguladı. Naimoğulları, dertlerinin para olmadığını, sistem oluşturulması olduğu, isteklerinin üretmek olduğunu belirtti.

 ‘’KOOPERATİFİMİZ OLMALI’’

Bir kooperatif kurduklarından da bahseden Naimoğulları, turizmin, askerin ve halkın et ihtiyacını karşılayacaklarını, süt ürünler, üreteceklerini, hammadde ihalesine çıkıp tohum ve ilaç getirteceklerini söyledi. Kooperatifler sayesinde dünyanın her yerinde hayvancının büyüdüğünü belirterek, kooperatifin hayvan üreticisine anında parasını ödeyeceğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 557 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler