1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AMBULANS BOZUK, İNSANLAR ÖLÜYOR!
AMBULANS BOZUK, İNSANLAR ÖLÜYOR!

AMBULANS BOZUK, İNSANLAR ÖLÜYOR!

Tabipler Birliği: Ambulansın bozuk olması nedeniyle bir hastanın ölmesi, sorunun hızla çözülmesi gerektiğini bir kez daha ortaya koydu

A+A-

 

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (KTTB), “Dipkarpaz’da 38 yaşındaki bir insanın bozuk ambulans nedeniyle hastaneye yetiştirilemeyerek ölmesinin, sorunun hızla çözülmesi gerektiğini bir kez daha ortaya koyduğunu” bildirdi.

Birlik Başkanı Suphi Hüdaoğlu, dgün yaptığı yazılı açıklamada, “aynı bölgede geçmişte de ambulansın bozuk olması nedeniyle astım krizi geçiren bir çocuğun öldüğünü” hatırlatarak, son yaşananların aynı sorunun devam ettiğini gösterdiğini kaydetti.

Hüdaoğlu, “hükümet sağlığa yeterli bütçe ayırmazken”, izaz ikrama, örtülü ödeneğe, makam araçlarına bol bütçe ayırdığını ileri sürerek, bu tavrın da aslında sorunlara çözüm bulma niyeti olmadığını ortaya koyduğunu iddia etti.

Hüdağlu, “İstediği hekime ulaşamayan toplumun ve mesleğini huzurlu bir şekilde icra edemeyen hekim ve sağlık çalışanlarının beklentisi sağlıkta reform ve bütçeden yeterli payın sağlığa ayrılmasıdır” dedi.

 

“AMBULANSLAR TAM DONANIMLI VE ÇALIŞIR DURUMDA”

 

Diğer yandan Sağlık Bakanlığı, Dipkarpaz’da meydana gelen “ölümlü üzücü olayla ilgili” soruşturma açılması için gerekli talimatların verildiğini belirterek, 112 Acil Servis ambulanslarının hepsinin tam donanımlı ve çalışır durumda olduğunu vurguladı.

Sağlık Bakanlığı, “Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz” başlıklı açıklamasında, ülkenin her noktasının kendileri için aynı önemde olduğu ve ülkenin her noktasında vatandaşın ayağı taşa deyse aynı hassasiyeti gösterdiklerini kaydetti.

Bakanlık, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin bugün ambulanslar ile ilgili yaptığı açıklamanın gerçeklerle bağdaşmadığını da belirterek, şunları dile getirdi:

“Bir sivil toplum örgütünün başındaki kişinin daha duyarlı ve daha bilgili davranması gerekir. Dr. Suphi Hüdaoğlu’nun Birlik Başkanı olarak yaptığı açıklama, hem bizleri hem de çalışanlarımızı üzmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 593 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler