1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AMBARGOLAR VE AMBARGOCULAR
AMBARGOLAR VE AMBARGOCULAR

AMBARGOLAR VE AMBARGOCULAR

Bazı kişilerin ambargodan bahsederken yüzlerinin kızarması gerekir. Çünkü bu ambargoların baş sorumlusu onlardır. Siyasal ayak oyunlarıyla Olimpiyat Komitesi’ni gasp eden kişi, Başbakan ve Spor Bakanı’nı ziyaret etmiş. Verilen demeçleri izliyo

A+A-

 

 

 

Bazı kişilerin ambargodan bahsederken yüzlerinin kızarması gerekir. Çünkü bu ambargoların baş sorumlusu onlardır. Siyasal ayak oyunlarıyla Olimpiyat Komitesi’ni gasp eden kişi, Başbakan ve Spor Bakanı’nı ziyaret etmiş. Verilen demeçleri izliyorum. Kıbrıslı Türklere uygulanan ambargoların siyasi olduğu, insanlığa ve sporun evrensel ilkelerine uymadığı ve de bu ambargoların anlamsız olduğundan söz ediyorlar.

Be baylar ama siz dünyayı ahmak zannedersiniz?

Zannedersiniz ki burada yaptıklarınızdan dünyanın haberi yoktur.

Yoksa Kıbrıs Türklerini ambargo masalları ile kandırdığınızı düşünüyorsunuz.

Siyaset spora bulaşmasın diyorsunuz, barış diyorsunuz, dostluk diyorsunuz, kardeşlik diyorsunuz, sporun bu güzel ideallerini dilinize dolamaktan çekinmiyorsunuz. Ama bu ülkede yaptıklarınıza baktığımızda bu ideallerin tam tersini uyguladığınızı yalnız biz değil tüm dünya görüyor.

Sayın Küçük, Sayın Dürüst, Sayın Çavuşoğlu siz değil misiniz Spor Yasası’nda kişiye özel değişiklik yaparak Olimpiyat Komitesi’nin yönetiminin gasp edilmesini sağlayan. Üstelik sporda bu en önemli kurumun başkanı için aranan eğitim şartını da yasadan çıkaran siz değil misiniz?

Bu siyasi karar değil de nedir?

Sen dünyaya siyaset sporun dışında kalsın diyeceksin ama kendi ülkende spora siyasal gasp uygulayacaksın. Bir de ambargo diye bağıracaksın. Hadi canim sen de.

Barış diyeceksin kardeşlik diyeceksin. Boycuk boycuk demeçler vereceksin ama barış karşıtı ırkçı mitinglerin düzenleyicisi senin OLİMPİYAT komiten olacak. Savaşa karsı barış idealinden doğan OLİMPİYATLAR ve barışa karsı savaşı savunan bizim OLİMPİYAT Komitemiz. Ha sen bu mantaliteyle dünyadan anlayış bekleyeceksin. Vay guzzum vay dünya artik bunları yemez be arkadaşlar.

Basında bir demeç daha dikkatimi çekti. İşte bu yıl LONDRA OLİMPİYATLARI yapılacak, bizim Olimpiyat Komitesi de <EMBARGO> grubuyla birlikte ambargolara karşı Londra’da mücadele verecekmiş. Hani bir ara futbolcuların çıplak fotoğraflarını çekmiş ve bu fotoğrafları ambargoların kalkması için kullanacağını iddia eden Londra merkezli bu grup yine sahneye çıkmak istiyor. Kaç zamandır ortada yoktular. Geçmişte devletten ne kadar katkı aldıklarını bilmiyorum ama ambargolara karşı ne elde ettiklerini biliyorum. KOCAMAN bir HİÇ. Şimdi bizim Olimpiyat Komitesi bu grupla birlikte Londra’da olacak. Devletin ensesinden Londra ‘da gezilecek faturayı da halk ödeyecek ve adına da ambargolara karsı mücadele ettik diyecekler. Oh ne ala.

Kendi ülkesinde ambargonun temeli olan bir OLİMPİYAT Komitesi dünyada hiçbir zaman kabul görmez. Çünkü siyasi iktidarın oluşturduğu bugünkü sportif yapı dünyada yoktur. Uluslararası Olimpiyat Komitesi kriterleri ile bizim oluşturduğumuz sistem taban tabana zıttır. Uyguladığınız Çağ dışı yöntemler ve icraatlar ile ambargonun temelini bu iktidar döneminde sizler atiniz beyler. Sizler AMBARGOCU AMBARGOLULARSINIZ.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 685 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler