1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Altın tepsideki hediye
Altın tepsideki hediye

Altın tepsideki hediye

Mormenekşe kupayı da düşünerek çıktığı maçta özellikle ikinci devrede istediği gibi oynayamadı. İlk devrede daha atak, daha istekli ve mücadeleci olan kırmızı yeşilliler, farkı artırmayı denediler ancak hücumda son vuruşlarda yetersiz kalındı. Sami Ergazi

A+A-

 

 

Mormenekşe kupayı da düşünerek çıktığı maçta özellikle ikinci devrede istediği gibi oynayamadı. İlk devrede daha atak, daha istekli ve mücadeleci olan kırmızı yeşilliler, farkı artırmayı denediler ancak hücumda son vuruşlarda yetersiz kalındı. Sami Ergazi’nin formsuzluğunun yanında ceza alanı içerisinde daha etkin olabilme alışkanlığı bir türlü kazanılamadı.

Dumlupınar zaman zaman ileriye çıksa da ilk devrede orta alanda rakibine üstünlük sağlayamadı. Abdi’nin etkili ve iyi oyunu ve ileriye sürekli top taşıma başarısı, Dumlupınar’da özellikle Ali Ceylan’ın da savunmada oynatılma zorunluluğunu getirdi. İleriye çıkışlarda sıkıntı yaşandı. Mustafa Köleli’nin sakatlanarak oyundan alınmasıyla sol kanattan etkin gelinemedi.

Ancak oyuna giren Derviş özellikle ikinci devrede savunmadan ileriye topun taşınması görevini çok iyi yaptı. Onun getirdiği hareketlilikle ve sonrasında Ali Ceylan’ın ileriye alınmasıyla rakip üzerinde ciddi bir baskı kuruldu. Baskı en azından bir penaltı getirdi ve skora denge geldi. Ancak kalan sürede hücumda daha uyumlu olunması gerekirken bu yapılamadı.

İkinci devrede yarı sahasına kapanan, Cemil ve Abdi’nin kupa maçı da düşünülerek oyundan alınmasıyla hücumda etkinliğini kaybeden Mormenekşe ise Erdem ve kaleci Onurhan’ın ıska geçerek topu Hasan Aksoy’a adeta altın tepside hediye etmesiyle altın değerinde bir galibiyet ve üç puan aldı. Bu gol kupa maçı öncesinde motivasyon da sağlar düşüncesindeyim.

Gökhan Koşer iyi bir yönetim gösterdi. Penaltı kararı doğruydu. Yardımcıları da başarılıydı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 732 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler