1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘Altın’ gol
‘Altın’ gol

‘Altın’ gol

Kim ne derse desin Göçmenköy bu stadı çok seviyor. Burada bir farklı oynuyor. Daha fazla direnç gösterip oyuna ortak oluyor. Fakat ne ilginçtir ki bu mücadele gücü futbolun gerekleri ile birleştirilemiyor. Göçmenköy baskı yapma ve top kazanma konusunda

A+A-

 

 

Kim ne derse desin Göçmenköy bu stadı çok seviyor. Burada bir farklı oynuyor. Daha fazla direnç gösterip oyuna ortak oluyor.

Fakat ne ilginçtir ki bu mücadele gücü futbolun gerekleri ile birleştirilemiyor.

Göçmenköy baskı yapma ve top kazanma konusunda çok rahat. Ama kazanılan topun değeri oyuna sokma başarısı ile doğru orantılı.

Sayısal eşitlik varken pas konusunda yaşanan sıkıntı bir noktaya kadar anlayışla karşılanabilir. Ama rakip on kişi kalır ve sen yine pas yapıp organize atak geliştiremezsen ortada ciddi bir sorun var demektir.

Rakip on kişi kaldıktan sonra Göçmenköy savunma kurgusunda değişiklik yapmadı. Bu hareket tarzını iki yönlü değerlendirmek gerek.

Mustafa Yaşinses ve Ertaç faktörünü düşünecek olursak top rakibe geçtiği zaman savunmada fazla adamla kalmak ve bu alanı boş bırakmamak doğru.

Ama top sende olduğu zaman Ertaç’ın etrafında üç adamın kalması son derece yanlıştı.

Savunma oyuncuları mutlaka boşa çıkıp top almalı, oyun kurmaya yardım etmeli.

Böylesine zor bir maçta yakaladığın pozisyonları en iyi şekilde kullanmasını bilmelisin. Eğer cömertce harcar altı pas içinden topu ağlara göndermeyi başaramazsan bu maçta olduğu gibi harcadığın efor boşa gitmiş olur.

Küçük Kaymaklı’da ciddi bir diyalog eksikliği var. Futbolcular saha içinde aynı dili konuşmuyor. Mehmet hoca dışarıdan talimat veriyor saha içinden farklı bir talimat geliyor. Bazı futbolcular şaşkın ne yapacağını bilmiyor. Bu da takımın organizasyonunu olumsuz etkiliyor. Kaymaklı şampiyon olmak istiyorsa bu sorunu mutlaka çözmeli.

Yasin Kurt’un eksikliği çok net bir şekilde sahaya yansıdı. Şenol orda oynadı. Fakat alışık olmadığı bir mevkide istekli olmasına rağmen beklenen katkıyı sağlayamadı.

Küçük Kaymaklı’yı oyunda tutan ve ateşleyen isim Debola oldu. Debola çok istekli bir oyun oynadı. Faul yaptı, faul aldı. Rakip takımı meşgul etti. Takipçiliği ve oyun zekası sayesinde galibiyeti getiren golün asistini yaptı.

Hamis bu yıl bir türlü beklenen performansı sahaya yansıtamıyor. Kötü oynayan Hamis bence sahada fazla kaldı. Coşkun’dan daha fazla faydalanılmalı.

Dirençli bir takım karşısında uzun bir süre az adamla oynamak kolay değil.

 Ama az adamla kalmak doğruları yapmaya engel değil. Hele hele her iki takımı da olumsuz etkileyen “rüzgar” faktörü varken. Topu yerden oynamak daha mantıklı olmaz mıydı?

Daha öncede yazmıştım Göçmenköy savunmasının yüksek top başarısını. Uzun atmak ve golü bu şekilde aramak hataydı. Orta alan oyuncularının katılımı ile gelmek daha mantıklıydı.

Liderin kaybettiği bir haftada galip gelmek çok önemliydi. Kaymaklı neticede kazanmayı bildi. Kutlamak gerek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1125 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler