1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Altı puanlık galibiyet
Altı puanlık galibiyet

Altı puanlık galibiyet

Bu maç öncesi puan tablosuna baktığınızda Türk Ocağı ile Tatlısu’nun birebir rakip olduğunu görmek mümkün. Elde edilecek bir galibiyet rakibiniz ile aranızı açmanız anlamında önem taşıyor. Hani bir tabir vardır ya “6 puanlık maç” diye, i

A+A-

 

 

 

Bu maç öncesi puan tablosuna baktığınızda Türk Ocağı ile Tatlısu’nun birebir rakip olduğunu görmek mümkün. Elde edilecek bir galibiyet rakibiniz ile aranızı açmanız anlamında önem taşıyor. Hani bir tabir vardır ya “6 puanlık maç” diye, işte öyle bir maç. Günün sonunda 2-1’lik skorla kazanan taraf Türk Ocağı.

Geçtiğimiz hafta oynadığı Lapta maçında aynı diziliş ile oynadı Tatlısu. İlk dakikalarda da gerçekletirdiği ataklarla rakibi Türk Ocağı’nın geriye çekilmesine sebebiyet verdi. Bu cesaret ile rakibinin üstüne giden Tatlısu, kendine uzerine gelebilecek kontratakları hesaba katamadı. Bunun doğrultusunda da 23’üncü dakikada Sesay’ın golüne engel olamadılar.

Tabi bu golden sonra yaşanan talihsiz bir olay var. Tatlısu’dan Burak’ın ikili mücadele esnasında omzundan sakatlanması. Burak, ligin ikinci devresinin ilk maçı olan Lapta karşılaşmasının kahramanlarından. Uzun süren sakatlık problemlerinin ardından o maçta oynadığı oyun ile futbolu ne kadar özlediğini göstermişti. Bu maçta da kendisinden çok şey bekleniyordu. Takımının gerçekleştireceği atakların birçoğunu da kendisi hazırlıyordu. İlk müdahaleler sonrası omzu çıktı denildi ancak köprücük kemiği kırıldığından sezonu kapatması gerçekten Tatlısu adına talihsiz bir olay.

İlk devrenin tamamlanmasına kısa bir süre kala Hüseyin Özbaysal’ın bir müdahalesi gerekçesi ile Sesay’ın yerde kalması Tatlısu’dan Onurcan ile Ocak’tan Murat arasında sözlü bir tarşışma yaşanmasına neden oldu. Tabi bir anda gerilen ortamda Ahmet Cılbak’ın Onurcan’a söylediği sözlü ve yaptığı el hareketi, kusura bakmayın ama kabul edilebilecek, futbol sahalarında görmek istediğimiz şeylerden değildir. Oyun ne kadar da gerilirse gerilsin hiç yakışmayan bir hareketti bana göre.

Maçı yöneten Ulus hocam bazı pozisyonlarda kart göstermesi gerekirken bu düşüncede olmadı. Bunun olumsuz etkileri de oyunun son çeyreğinin yine gergin geçmesine neden oldu.

İkinci devrede Türk Ocağı’nda oyuna Nuri Kaya’nın yerine giren Aksel, ataklara hareketlilik getirdi. Kaldı ki Nuri’nin ilk devrede iyi performans sergileyememesi, bir de Türk Ocağı’nın üzerine gelecek rakibini bu tarz teknik bir oyuncu ile çözme hamlesi yerindeydi. Bunun da getirisini ikinci golde aldılar. Her ne kadar golü Sesas attıysa da Aksel bu golün hazırlanışında ve al da at dercesine verdiği ara pasında izleyenlerin takdirini topladı.

Maçta iki gol kaydeden Sesay’ın hele hele takımı 2-0 öndeyken yaptığı hareket ve direk olarak kırmızı kartla oyun dışında kalması Ocak adına kötü oldu. Haftaya oynanacak bir Kaymaklı maçı var. Bunun yanında cezalı oyuncular da kadroya dönecek. Maçta da 2-0 öndesin. Bu gibi harekete ne gerek var?

On kişi kalmanın da verdiği maçı garantiye alma düşüncesi ile Türk Ocağı geriye yaslanınca Tatlısu rakibi üzerine giderek Kamil’in ayağında bir gol buldu. Son dakikalarda gelişen ataklarla savunmadan ileri çıkan Emre altı pas üzerinden artistik bir hareketle topa vurmaya kalkışmasa, onun yerine ofansif bir oyuncu olsa belki de maç eşitlikle bitecekti ama olmadı.

Genel olarak baktığımızda Türk Ocağı’nın rakibi Tatlısu’yu iyi analiz ettiğini söyleyebiliriz. Özellikle adam adama oynadıkları savunmada Tatlısu’nun ileri uç elemanlarını etkisiz kıldılar ve bunun karşılığını maç sonunda elde ettikleri 3 puan ile aldılar.

Tatlısu’da puansız dönülen Türk Ocağı deplasmanının yanı sıra Burak’ın da uzun süre sahalardan uzak kalacak olması, onlar adına bu mağlubiyeti daha da ağırlaştırıyor...

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 801 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler