1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Altay ve Uçar’a 1, Önet’e 2 maç ceza
Altay ve Uçar’a 1, Önet’e 2 maç ceza

Altay ve Uçar’a 1, Önet’e 2 maç ceza

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Disiplin Kurulu haftasonu oynanan ve kurula intikal eden karşılaşmalarla ilgili aldığı kararları açıkladı.

A+A-

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Disiplin Kurulu haftasonu oynanan ve kurula intikal eden karşılaşmalarla ilgili aldığı kararları açıkladı. Yenicami’nin Cihangir ile oynadığı maçta saha dışına gönderilen Teknik Direktör Turan Altay 1 maç ceza aldı. Maçta kırmızı kart gören Yenicami futbolcuları Serkan Önet’e 2, Adil Uçar’a 1 resmi müsabakadan men cezası verildi.

Hamitköy sahasında oynanan Hamitköy -Yalova K-Pet Birinci Lig müsabakasında taraftarlarının rakip takıma yönelik yapmış oldukları çirkin ve kötü tezahürat ile müsabaka sonunda oyun alanına attıkları yabancı maddeler nedeni ile sebep oldukları saha olayları gözlemci raporundan tespit edilen Hamitköy’e ihtar ve bin TL para cezası verilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Sadık Cemil Stadı’nda oynanan Değirmenlik – Dumlupınar K-Pet Birinci Lig müsabakasında rakip takım sporcularına ve müsabaka hakemine yönelik hakaretleri gözlemci raporundan tespit edilen Değirmenlik Başkanı Emirali Öztüccar’a 21 gün süre ile hak mahrumiyeti cezası verilmesine oybirliğiyle karar verildi.

Kırmızı kart cezaları
3 maç: Ümit Genç (Serdarlı), Bavver Dağ (Dipkarpaz)
2 maç: Serkan Önet (Yenicami), Veli Tuna (Düzkaya)
1 maç: Richard Ocran (Mormenekşe), Hüseyin Taşçı (Serdarlı), Adil Uçar (Yenicami), Enver Şener (Denizli), İsmail Aydın (Görneç), Orhan Kalaycı (Maraş), Yulian Yulianov (Tatlısu)

Dört sarı kart cezalıları
Mustafa Eyüpoğlu, Selçuk Kaya (Girne HE), Hüseyin Dodak (Karşıyaka), Çağrı Sarpoğlu (Mağusa TG), Ümitcan Babahan (Değirmenlik), Özner Zaifoğlu, Emre Ozalın, Arsoy Şener, Fehim Kadıoğlu (Ortaköy), Hasan Karataş, Fatih Kılıç, Murat Demiray (Geçitkale), Mehmet Fuat (Mormenekşe), Serdar Dural (Düzkaya), Hasret Devir (Göçmenköy), Hüseyin Sadıklar (Yenicami), Kemal Kohoz (Baf ÜY), Fırat Borak (Dipkarpaz), Raşit Gürdağ, Mahmut Altınay (Türkmenköy), Özmen Borazancı, Yavmi Çelebi (Maraş), Hüseyin Aydıngönül (Ozanköy), Taner Bingöllü (K. Kaymaklı), Julıus Conteh (Gönyeli), Metehan Erkut Bertiz, Salih Kemaneciler (Çanakkale), Hacı Durdu Özer (Akıncılar), Göksel Soyer (Lapta), Serhan Damdelen (Hamitköy), Hascan Kırmaz, Yakup Aslantürk (Karşıyaka), Samet Akrep (Çetinkaya), Hakan Dayanıklı (Görneç), Mustafa Kaya (Y.Boğaziçi), Ata Dilekkaya (Gaziköy), Ali Soytürk (Esentepe), Can Söker (Doğancı), Hasan Nalbant (Yalova)

Yönetici, antrenör ve kulüp personeli cezaları
2 maç: Murat Zeki Civelek (Dipkarpaz), Mustafa Kağansoy (Türkmenköy)
1 maç: Turan Altay (Yenicami), Mustafa Korkut (Doğancı)

Bu haber toplam 924 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler