1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ALTAY BAŞARININ SIRRINI ANLATTI
ALTAY BAŞARININ SIRRINI ANLATTI

ALTAY BAŞARININ SIRRINI ANLATTI

Lider Çetinkaya’yı ligin üçüncü haftasında bir yenilgi ve bir beraberlikle sadece bir puanla devralan ve ilk yarı sonunda 30 puanla liderliğe taşıyan başarılı teknik direktör Turan Altay, ligin ilk yarısını YENİDÜZEN’e değerlendirdi. ALTAY

A+A-

 

 

 

Altay, Çetinkaya’da görevi devraldığında futbolcularda kendilerine olan özgüven konusunda bazı sıkıntılar olduğunu gözlemlediğini söyledi. Bu nedenle, işe ilk önce bu özgüven işini halletmekle başladıklarını dile getirdi

 

Altay orta sahaya 3 takviye yapmak istediklerini söylerken, ara transfer döneminde en az 1 TC’li bir de yerli oyuncu almak istediklerini açıkladı

 

 

Necmi Belge

 

Lider Çetinkaya’yı ligin üçüncü haftasında bir yenilgi ve bir beraberlikle sadece bir puanla devralan ve ilk yarı sonunda 30 puanla liderliğe taşıyan başarılı teknik direktör Turan Altay, ligin ilk yarısını YENİDÜZEN’e değerlendirdi.

 

ALTAY: “BAŞARININ SIRRI KARŞILIKLI İNANÇ VE GÜVEN”

 

Teknik direktör Turan Altay ilk devrede yakalanan başarının sırrının karşılıklı inanç ve güven olduğunu söyledi. Bir futbolcunun hocasına inanması ve güvenmesinin olayı yarı yarıya çözdüğünü ifade eden Altay, aynı şekilde hocanın da futbolcularına inanması ve güvenmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

“FUTBOLCULARDA ‘ÖZGÜVEN’ SIKINTISI VARDI”

 

Altay, Çetinkaya’da görevi devraldığında futbolcularda kendilerine olan özgüven konusunda bazı sıkıntılar olduğunu gözlemlediğini söyledi. Bu nedenle, işe ilk önce bu özgüven işini halletmekle başladıklarını dile getiren Altay, bunu da futbolculara konuşularak, gerçek güçlerinin bu olmadığını anlattıklarını ifade etti.

Futbolcularına, bulundukları pozisyondan daha iyi yapabileceklerinin söylediklerini ifade eden Altay,  ülkenin en elit futbolcuları oldukları konusunda özgüvenlerini tazelediklerini belirtti. Bu özgüven konusunda sonuç almak için arkasından galibiyetlerin de gelmesi gerektiğinin altını çizen Altay,  galibiyetlerin de gelmesiyle, kendilerine olan özgüvenlerinin yerleştiğini vurguladı.

 

“LAPTA MAÇI GÜZEL BİR STARTTI”

 

Göreve geldiğinde, ilk maçı olan Lapta deplasmanındaki galibiyetle başlayarak, takım üstüne bir şeyler koyarak yol almaya başladıklarını, ne var ki arada Düzkaya ve TOL maçlarında alınan istenmeyen sonuçlar biraz sıkıntı yarattığını anımsatan Altay,  bu beraberliklerin kendilerini toparlamak açısından “Bir musibet, bin nasihate bedeldir” özdeyişinden hareketle, kendileri için önemli bir ders olduğunun altını çizdi.

Bu bağlamda 9’uncu haftadaki Mağusa Türk Gücü, 10’uncu haftadaki Yenicami ve 11’inci haftaki Doğan Türk Birliği maçlarının kendileri için altı puanlık maçlar olduğunu ve bu üç maçı galibiyetle geçtiklerini anımsatan Altay, galip gelmeye başladıktan sonra, puan farkı kapandığı için devreyi lider bitirebileceklerine inandıklarını belirtti. Altay, takımı devraldığında kendi söylemiyle,  açık konuşmak gerekirse, göreve geldiği üçüncü haftada böyle bir düşüncesi olmadığını itiraf etti.

 

“TÜM ALKIŞLAR FUTBOLCULARA”

 

Futbolcularının üstün gayreti sonucunda bunu başardıklarının altını çizen Altay, kesinlikle bu işin henüz bitmediğini söyledi. Sadece lider olduklarını ifade eden Altay, şampiyonluğun nisan ayında belli olacağını, görevlerinin o güne kadar aynı ciddiyetle çalışıp, mutlu sona ulaşmak olduğunun altını çizdi.

 

ORTA SAHAYA TAKVİYE

 

Altay, transfer arayışları olduğunu vurgularken,  orta sahaya üç takviye yapmayı düşündüklerini ama en az bir TC’li bir de yerli takviye yapacaklarını dile getirirken, takımdan ayrılmak isteyen futbolcu olmadığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 893 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler