1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ALPAY DURDURAN YENİDÜZEN'E KONUŞTU
ALPAY DURDURAN YENİDÜZENE KONUŞTU

ALPAY DURDURAN YENİDÜZEN'E KONUŞTU

“KİŞİSEL MENFAAT, BİZİM SONUMUZ OLDU” Eski milletvekili, YKP Yürütme Kurulu üyesi Alpay Durduran, YENİDÜZEN’e ülke siyasetine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bugün YENİDÜZEN’de yer alan röportajda öne çıkanlar şöyle;

A+A-

 

“KİŞİSEL MENFAAT, BİZİM SONUMUZ OLDU”

 

Eski milletvekili, YKP Yürütme Kurulu üyesi Alpay Durduran,

YENİDÜZEN’e ülke siyasetine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bugün YENİDÜZEN’de yer alan röportajda öne çıkanlar şöyle;  

 

“Türkiye’nin egemenliği; yerli siyasetçilere dalkavukluk yaparak köşe kapma fırsatını doğurdu. Bizim denetimimizde olmayan TC yardımları, menfaat dağıtmak için bir zemin oluşturdu. Siyasilerimizde bundan faydalanarak kendilerini yeniden seçtirme fırsatını elde ettiler”

“Sendikal Platform, fedakârca eylemler içine girmiş durumda. Ancak bir seçim yapalım, başkaları gelip durumu düzeltsin diyemiyor. Kim seçilirse seçilsin, Türkiye’nin emir kulu olur anlayışıyla, hareketsiz kalmış durumdayız”

“Halkın artık bu gidişe bir dur demesi şart. Talimatlar ile yönetilmeye hayır deyip ülkemizi devralmalıyız. Kararlılık ile bu işi ele alan kişilerin artması ve siyasi partilerden başlayarak hesap verebilir, şeffaf, halktan çekinen bir yönetim oluşturulmalıdır”

“Kıbrıslı Türkler; siyasi bakımdan çok güçlü yapıda insanlardır. İstenilir ve inanılırsa, Türkiye’nin müdahaleleri durdurulabilir. Sivil toplum; Türkiyeli bürokratların ve askerin otoritesine karşı çıkabilir, sorumluluğun tamamını ele alarak reform ve reorganizasyon konularında ilerleyebilirler”

“Bugünkü hükümet olan UBP hükümeti bir paravandır. Hiçbir ciddi mesele için önlem alamayacak durumdadır. Türkiye’den gelen paketlerle de, herhangi bir çare üretilemez.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1686 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler