1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ALPAGUT ANI MAÇI ÇETİNKAYA’NIN
ALPAGUT ANI MAÇI ÇETİNKAYA’NIN

ALPAGUT ANI MAÇI ÇETİNKAYA’NIN

Yaşamında Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Hakkı Alpagut anısına düzenlene karşılaşmada Çetinkaya, rakibi Zümrütköy’ü 7-0 mağlup etti

A+A-

 

 

Yaşamında Güzelyurt’un renkli simalarından biri olmayı başaran, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Yönetim Kurulu Üyeliği yapan ve iki toplumlu etkinliklerde ön sıralarda bulunan merhum Av. Hakkı Alpagut, futbol karşılaşması ile anıldı.

Ayni zamanda sıkı bir Çetinkaya taraftarı olduğu için, Alpagut anısına düzenlenen anı karşılaşmasında Zümrütköy ile Çetinkaya karşı karşıya geldi.

“Barış Güvercini” unvanlı Av. Hakkı Alpagut’un anısına oynanan karşılaşma kapalı ve soğuk bir havada gerçekleşti.

Güney Kıbrıs’tan gelen dost ve arkadaşlarının da izlediği karşılaşmayı konuk ekip Çetinkaya 7-0 farklı kazandı. İlk yarıyı 1-0 galip tamamlayan Çetinkaya, ikinci yarıda bulduğu 6 golle skoru belirlerken; Telsim Süper Ligi’ndeki liderliğinin tesadüf olmadığını da kanıtladı.

Karşılaşma sonrası yapılan ödül töreni seremonide konuşan Zümrütköy Kulüp Başkanı Metin Ertop, çok sevdikleri merhum Av. Hakkı Alpagut’u anmak amacıyla düzenledikleri anı karşılaşmasını gelenekselleştireceklerini söyledi.

Merhum Alpagut’un Eşi Tülin Alpagut ise, yokluğunu hissettikleri eşinin Çetinkaya taraftarı olduğunu, bu nedenle oynanan Zümrütköy – Çetinkaya karşılaşmasının kendileri için öneminin büyük olduğunu vurguladı ve karşılaşma için emeği geçen herkese teşekkür etti.

Zümrütköy’e ödülünü Köy Muhtarı Erhan Celaller, Çetinkaya’ya  ise ödülünü Tülin Alpagut verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 616 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler