1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Almanya olumlu karşıladı
Almanya olumlu karşıladı

Almanya olumlu karşıladı

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, "Kıbrıs ile görüşmelerin yeniden ele alınmasını olumlu karşılıyorum" dedi.

A+A-

Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Steinmeier, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Lider Nikos Anastasiadis'ın attığı yeni adımların, bölünmenin aşılabileceği umudunu artırdığını belirtti.

Her iki tarafın yeniden birleşmeden faydalanabileceğine işaret eden Steinmeier, "Kıbrıs sorununun çözülmesi, tüm güneydoğu Akdeniz bölgesinde olumlu etki yaratır" ifadesini kullandı.

Steinmeier, özellikle BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide'ne konuyla ilgili gösterdiği çabalar için teşekkür ettiğini ifade ederek, Almanya'nın, uluslararası partnerler ile birlikte Kıbrıs sorunun çözümü için çaba göstereceğini kaydetti.

BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Eide dün yaptığı açıklamada Kıbrıs sorununa çözüm aranan müzakerelerin, Türk ve Rum taraflar arasında 15 Mayıs'ta yeniden başlatılma kararı alındığını açıklamıştı.

TAK

Bu haber toplam 888 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler