1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ALKOL FİYATINA SÜT!
ALKOL FİYATINA SÜT!

ALKOL FİYATINA SÜT!

Süt ve bira AYNI PARA! Özellikle çocuk ve gençler için temel tüketim maddesi olarak bilinen süt, üst üste zamlarla, “alkollü içkiler” fiyatına satılıyor Özellikle çocuk ve gençler için temel tüketim maddesi olarak bilinen süt, üst üste zamlar

A+A-

 

Süt ve bira
AYNI PARA!

Özellikle çocuk ve gençler için temel tüketim maddesi olarak bilinen süt, üst üste zamlarla, “alkollü içkiler” fiyatına satılıyor

Özellikle çocuk ve gençler için temel tüketim maddesi olarak bilinen süt, üst üste zamlarla, “alkollü içkiler” fiyatına satılıyor. Yerli süt ve ithal biranın fiyatı eşitlendi.
2009 yılından itibaren akaryakıta yapılan % 100’ün üzerinde zammın yanı sıra; tüp gaz ve pek çok temel tüketim maddesinin de fiyatları kat be kat arttı. En önemlisi ise süte gelen artışlar. Son olarak süte yapılan % 25 oranında zam, büyük tepki gördü.
Son artışlar birlikte bir kutu yerli sütün fiyatı 2,5 TL’ye ulaşırken, ithal biranın fiyatının da 2,5 TL olması dikkat çekti.
Asgari ücret hiç artmazken ve kamuda çalışanlar, ciddi ekonomik kayıplar yaşarken, süt ürünlerine de ciddi zamlar yapılması, alım gücü düşen yurttaşları önemli oranda etkiledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1511 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler