1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ALİYE BIRAKTIĞI YERDEN
ALİYE BIRAKTIĞI YERDEN

ALİYE BIRAKTIĞI YERDEN

HEDEF NİSAN 2012… Yıldızlar 200 - 400 metre Şampiyonu Aliye Burkay 2010 yılında geçirdiği elim kazadan sonra toparlanma sürecine girdi

A+A-

 

 

HEDEF NİSAN 2012… Yıldızlar 200 - 400 metre Şampiyonu Aliye Burkay 2010 yılında geçirdiği elim kazadan sonra toparlanma sürecine girdi

 

Necmi BELGE

 

Bundan iki yıl önce geçirdiği elim kazadan sonra, sağlığına kavuşmasının ardından çalışmalarına başlayan Kuzey Kıbrıs yıldızlar 200-400 metre Şampiyonu Aliye Burkay, yoğun bir tempoda Nisan 2012 tarihinde yer alacak olan Orta dereceli okullar atletizm müsabakalarına hazırlanıyor.

Atatürk Stadı’nda takım arkadaşı, bir dönemin 75 metre Türkiye Şampiyonu Aygül Aygın ile birlikte, hocaları Serkan Biran nezaretinde antrenman yaparken yakaladığımız Aliye Burkay YENİDÜZEN’e yaptığı açıklamada hedefinin, 2010 yılında bıraktığı yerden devam etmek olduğunu açıkladı.

Geçirdiği kazadan sonra, iyileşme sürecinin zaman aldığını ve geçtiğimiz yıl katıldığı yarışları ancak, üçüncü olarak tamamladığını belirten Burkay, bu sezon yeniden zirveye yükselmeyi hedeflediğini vurguladı.

Bu arada, Aliye ile ilgili olarak görüşlerini sorduğumuz Levent Koleji Müdür Muavini, Beden Eğitimi hocası Serkan Biran, Aliye’nin toparlanma sürecini tamamladığını ve bu yılki yarışlarda yine birinciliklerle tanışacağından emin olduğunun altını çizdi.

 

AYGÜL AYGIN GELİYOR

Son yıllarda kaydettiği büyük aşama ile atletizm dahil, okul sporlarında adından söz ettiren Levent Koleji, bu sezon kadrosuna Girne Amerikan Koleji’nden dahil ettiği 75metre Türkiye birincisi Aygül Aygın ile 100 metre kızlarda ve uzun atlamada iddialı konuma geldi.

Dün, Aliye Burkay ile birlikte Atatürk Stadı’nda antrenman yaparken izlediğimiz Aygül Aygın, hedefinin 100 metre kızlarda Levent Koleji’ne şampiyonluk kazandırmak olduğunu, bu konuda hocası Serkan Biran ile çok yoğun bir tempoda çalıştıklarını ve hocasına teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 775 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler