1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ALİ KATIRCIOĞLU YENİDÜZEN'E KONUŞTU
ALİ KATIRCIOĞLU YENİDÜZENE  KONUŞTU

ALİ KATIRCIOĞLU YENİDÜZEN'E KONUŞTU

Baba Ali Katırcıoğlu konuştu: Umutluyuz ancak henüz erken Turan'ın babası Ali Katırcıoğlu YENİDÜZEN'e konuştu. Kıbrıs'tan Türkiye'den İngiltere'den sürekli mesaj ve telefonlar aldığını, böylesi bir ilgiyle birlikte, yaşadıkları onca acıyı unutmaya çalı

A+A-

 

 

 

 

 

Baba Ali Katırcıoğlu konuştu: Umutluyuz ancak henüz erken

Turan'ın babası Ali Katırcıoğlu YENİDÜZEN'e konuştu.
Kıbrıs'tan Türkiye'den İngiltere'den sürekli mesaj ve telefonlar aldığını, böylesi bir ilgiyle birlikte, yaşadıkları onca acıyı unutmaya çalıştıklarını söyleyen Katırcıoğlu, "Umutluyuz ancak henüz konuşmak için erken" dedi.
Ali Katırcıoğlu duygularını şöyle paylaştı:
 "Çok riskli bir ameliyattı. Doktorlar, planladıklarının tümünü başardıklarını, kitleyi tamamen temizlediklerini söyledi. Akciğer ve kalbe zarar olmadığını bizimle paylaştı. Dünden, önceki günden çok daha iyi bir noktadayız ancak henüz konuşmak için erken."

"Yoğun bakımın sonucunu beklemek gerekiyor. Herkese o kadar çok teşekkür ediyorum ki… Toplumun her kesimine, duyarlılık gösteren ve kenetlenmesini bilen Kıbrıs insanına, sizin gazetenize, tüm basına, devlet yetkililerine, herkese ama herkese… Tüm yakın dostlarıma, destek verenlere…"Abone Haber, 4303 YENİDÜZEN MOBİL HABER PAKETİ'nin SON DAKİKA haberi

KÜÇÜK Turan'ın ACIBADEM'deki ameliyatı 6 saat SURDU. Operasyonun başarılı olduğu, Turan'ın ameliyattan çıktığı ve YOĞUN BAKIMDA olduğu öğrenildi.(saat: 15:41)

 

Küçük Turan ameliyat sonrası uyandı ve ailesiyle görüştü. Doktorlar umutlu. Yoğun bakım süreci devam edecek. (Saat:16:00)
Kıbrıs nefesini tuttu, TURAN bugün ameliyat ediliyor

 

 

Küçük yaşta akciğer kanserine yakalanan Turan Katırcıoğlu için Kıbrıs halkı seferber oldu, yardımlar yağdı. Bugün ameliyata alınacak olan TURAN için 200 bin TL’yi aşkın para toplandı… Kampanyalarla bu rakamın daha da artması bekleniyor

 

·        DAÜ-SEN Kooperatif Merkez Bankası: 26 bin 630 TL

·        Türkiye İŞ Bankası: Tam rakam bilinmiyor

·        KKTCELL: Yaklaşık 45 bin TL

·        TELSİM: Bir rakam belirtmedi

·        KTTO: 5 bin TL

·        Öğrenciler: 4 bin TL

·        Maliye Bakanlığı: 50 bin TL

 

 

Küçük yaşta akciğer kanserine yakalanan Turan Katırcıoğlu için Kıbrıs halkı seferber oldu, yardımlar yağdı. Uzun zamandır bu hastalıkla mücadele eden Küçük Turan için başlatılan yardımlar 100 bin TL’yi aşmış durumda… Kısa sürede düzenlenen büyük yardım kampanyaları olumlu sonuç verirken, gelecek haftaya kadar birçok etkinlik ve SMS kampanyalarının da süreceği öğrenildi.

Toplanan yardımlarla umutlar yeşertilirken, tüm toplum İstanbul Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nde bugün ameliyat edilecek olan küçük Turan’dan gelecek iyi haberleri bekliyor.

 

YEDİDEN YETMİŞE

Kanser hastası küçük Turan için SMS’ler yağdı, Türkiye İş Bankası ve Kooperatif Merkez Bankası’nda hesaplar açıldı, iş insanları katkı koydu, öğrenciler sokaklarda yardım topladı ve eğlence merkezlerinde katkı geceleri düzenledi.

Öncelikle DAÜ-SEN Kooperatif Merkez Bankası’nda ve Türkiye İş Bankası’nda baba Ali Katırcıoğlu adına hesaplar açıldı, KKTCELL ve TELSİM mobil şirketleri 5 TL’lik SMS kampanyası başlattı. Hükümetin yanı sıra Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Falyalı Grup adına Halil ve Hüsnü Falyalı ve birçok iş insanı yardımda bulundu. DAÜ Müzik Bölümü öğrencileri ellerinde gitarlarla yardım topladı, Gazimağusa TMK öğrencileri yardım kutusuyla küçük Turan’a destek verdi.

Öte yandan dün akşam Mağusa’da bulunan De Molay ve The Wall Bar’da giriş ücretinin 15 TL olduğu geceler düzenlenirken, DAÜ-SEN üniversite içerisinde iki gün boyunca kermes düzenledi.

 

TURAN KATIRCIOĞLU İÇİN TOPLANAN YARDIMLAR

DAÜ-SEN yetkililerinden Suzan Özdilek’den alınan bilgiye göre Kooperatif Merkez Bankası 141921 hesap numarasında 26 bin 630 TL toplandığını ama makbuz karşılığında gelmesi beklenen yardım paraları da olduğunu dile getirdi.

Türkiye İş Bankası baba Ali Katırcıoğlu adına 6820 Şube kodlu 304322 numaralı hesaba büyük oranda yatırım yapıldığı öğrenilirken, son rakamın ne olduğu tespit edilemedi.

 

SMS’LER YAĞDI

KKTCELL başlattığı 3254’e boş SMS kampanyası ile dün akşam saatlerine kadar 9 bin SMS elde etti. KKTCELL yetkililerinden alınan bilgiye göre 9 bin SMS karşılığı yaklaşık 45 bin TL’ye denk geldiği belirtilirken, KKTCELL olarak bu miktardan gelir elde edilmeyeceğini, vergilerin düşürülerek tahsilatın aileye teslim edileceği açıklandı.

TELSİM ise başlattığı 3254’e boş SMS kampanyası ile ilgili bir rakam belirtmedi.

 

İŞ İNSANLARI SEFERBER OLDU, HÜKÜMET DE KATKI YAPTI

Maliye Bakan Ersin Tatar da Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’ne 50 bin TL havale ettiğini açıkladı.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası ise 5 bin TL’lik katkıda bulundu.

Falyalı Grup Direktörleri Halil ve Hüsnü Falyalı adına şirket Müdürü Erhan Arıkan, Türkiye İş Bankası Küçük Kaymaklı Şube Müdürü Kamil Sözen’e katkı parasını teslim etti. 

 

ÖĞRENCİ DUYARLILIĞI

DAÜ Müzik Bölümü öğrencileri ellerinde gitarlarla Bin 500 TL, Gazimağusa TMK öğrencileri de yardım kutusuyla 2 bin 500 TL topladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3229 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler