1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ALBAYRAK VE 5 SANATÇI SERGİYE KATILDI
ALBAYRAK VE 5 SANATÇI SERGİYE KATILDI

ALBAYRAK VE 5 SANATÇI SERGİYE KATILDI

Albayrak başkanlığında Feridun Işıman, Mustafa Hastürk, Salih M. Çizel, Dolgun Dalgıçoğlu ve Hasan Zeybek’ten oluşan heyet, 12-15 Eylül’de çeşitli temaslar da yaptı

A+A-

 

Cumhuriyet Meclisi Başkanlık Divanı kararıyla Bulgaristan’ın Momçilgard (Mestanlı) kasabasında düzenlenen resim ve fotoğraf sergisine katılan CTP Gazimağusa Milletvekili Arif Albayrak ile 5 sanatçı, eserlerini Monçilgard Kültür Evi’nde sergiledi.

Albayrak başkanlığında Feridun Işıman, Mustafa Hastürk, Salih M. Çizel, Dolgun Dalgıçoğlu ve Hasan Zeybek’ten oluşan heyet, 12-15 Eylül’de çeşitli temaslar da yaptı.

Meclisten verilen bilgiye göre, heyet, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da ‘Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’nde Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Rıza ve diğer bazı yetkililerle toplantılarda bir araya geldi.

Sofya’da tarihi ve turistik birçok mekanı da gezen heyet daha sonra gittiği Monçilgard’da Belediye Başkanı Akif Akif’in verdiği yemeğe katıldı.

Akif, Kıbrıslı Türk sanatçıların kasabalarında sergi açmasından duyduğu sevinci ifade etti.

Heyet, burada da tarihi yerleri gezdi.

Sanatçıların sergisi ise, Belediye Başkanı Akif Akif ile Monçilgard’ta yaşam süren dünyada birçok şehirde resim sergisi açmış ressam Kamber Kamber’in de katılımıyla Monçilgard’daki ‘Kültür Evi’nde açıldı.

CTP Gazimağusa Milletvekili Arif Albayrak başkanlığındaki Kıbrıslı Türk resim ve fotoğraf sanatçıları daha sonra Bulgaristan’ın tarihi kentlerinden Plovdin’e (Filibe) geçti ve burada Türkiye’nin Başkonsolosu Şener Cebeci’yle görüştü.

Heyet temaslarını tamamlamasının ardından yurda döndü.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 538 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler