1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ALACAKLAR 'KAYIT ALTINDA'
ALACAKLAR KAYIT ALTINDA

ALACAKLAR 'KAYIT ALTINDA'

“KTHY eski çalışanlarını temsil eden” Avukat Barış Mamalı, çalışanların devletten alacakları konusunda bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde önemli gelişmeler yaşandığını ve KTHY eski çalışanlarının şirketten olan alacak miktarlarının tespit

A+A-

 

 

 “KTHY eski çalışanlarını temsil eden” Avukat Barış Mamalı, çalışanların devletten alacakları konusunda bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde önemli gelişmeler yaşandığını ve KTHY eski çalışanlarının şirketten olan alacak miktarlarının tespit edildiğini bildirdi.

 

Mamalı, bu konuda devlet yetkililerine çağrıda bulunarak, çalışanların alın terlerinin karşılığının ödenmesine katkı koyacak yardımları yapmaları için hassasiyet göstermelerini talep etti.

 

Mamalı, tespit edilen alacak miktarlarının bugün mahkemeye sunularak kayıt altına alındığını belirterek, şöyle devam etti:

 

“KTHY eski çalışanları ve/veya yeni CAS çalışanlarının mahkemeye kaydedilen alacak miktarları ileriye dönük olarak şimdiden tespit edilmiş bulunmaktadır.

 

Kısaca söylenecek olursa, halen devam eden tasfiye işlemleri neticesinde alacakları karşılayacak maddi birikimin oluşması halinde, yani ödenecek paranın bulunması durumunda, çalışanların ileride alacakları rakamların bu günden tespiti yapılmış bulunmaktadır.

 

Konunun bu noktaya gelmesinde emeği geçen Tasfiye Kurulu çalışanlarına, avukatına ve ilgili arkadaşlara teşekkür ederiz.

 

Ancak çalışanların alacaklarının henüz ödenmediğini de ilgili devlet yetkililerine hatırlatmak isteriz.

 

Bu konuda Tasfiye Kurulu gibi gereken çabayı onların da harcamalarını ve çalışanların alın terlerinin karşılığının ödenmesine katkı koyacak yardımları yapmaları için hassasiyet göstermelerini önemle talep etmekteyiz.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1299 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler