1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Alacak verecek için silahlı baskın” iddiası
“Alacak verecek için silahlı baskın” iddiası

“Alacak verecek için silahlı baskın” iddiası

Hamitköy’de alacak verecek yüzünden silahla ev bastığı iddiasıyla tutuklanan zanlı M.S.G. tutuklanarak dün Lefkoşa’da mahkeme huzuruna çıkarıldı.

A+A-

 

Hamitköy’de alacak verecek yüzünden silahla ev bastığı iddiasıyla tutuklanan zanlı M.S.G. tutuklanarak dün Lefkoşa’da mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis memuru Mustafa Parlak olayla ilgili bulguları aktardı. Parlak huzurda bulunan zanlı M.S.G.’nin 13 Haziran 2018 tarihinde Lefkoşa Hamitköy’de meydana gelen “kanunsuz ateşli silah taşıma, tasarruf, korkutmak amacıyla silah taşıma ve mülke tecavüz suçlarıyla bağlantılı olarak tutuklandığını söyledi.

Polis zanlının 13 Haziran tarihinde saat 16.00 raddelerinde henüz kimliği tespit edilmeyen meçhul şahıs ile birlikte Hamitköy’de sakin Eda Gezici’nin Aldora 28 Daire 2 adresindeki ikametgâhına gidip, abisi Murat Gezici’nin kendisine olan borcunu ödemediği ve nerede olduğunu söylemediği gerekçesi ile Eda Gezici’nin müsaadesi olmadan konu ikametgâh içerisine girerek mülke tecavüz suçunu işlediğini belirtti. Polis zanlının ayrıca beraberinde getirmiş olduğu siyah renk tabancayı korkutmak maksadıyla Eda Gezici’ye gösterdiğini söyledi. Polis olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine soruşturma başlatıldığını ve zanlının önceki gün tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Polis memuru Mustafa Parlak mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini ve olayda kullanıldığı belirtilen silahın henüz tespit edilemediğini ve aranan bir erkek şahsın daha olduğunu dolayısıyla zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Rauf Kürşad zanlı M.S.G. hakkındaki soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için ilk etap da 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verir. 

Bu haber toplam 1150 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler