Al-ver

Al-ver

MTG akıllı bir oyun planı ile oyuna başladı. Savunmada dikkatli orta alanda pres yapan ve hızlı çıkan bir takım görüntüsü çizdi. Savunmanın göbeğinde Erbay ve Ahmet Zaifoğlu’nun birbirine uzak duruşu aralarında büyük bir boşluk oluşturdu. Mağusa Tü

A+A-

 

 

 

MTG akıllı bir oyun planı ile oyuna başladı. Savunmada dikkatli orta alanda pres yapan ve hızlı çıkan bir takım görüntüsü çizdi.

Savunmanın göbeğinde Erbay ve Ahmet Zaifoğlu’nun birbirine uzak duruşu aralarında büyük bir boşluk oluşturdu. Mağusa Türk gücü birkaç kez bu boşluktan yararlanmaya çalıştı ancak ofsayt dikkatsizliği kendilerine mani oldu. Bağcıl bu açığa önlem almayınca Hasan’ın araya kaçmasını engelleyemedi. Çok da şık bir gol attı. Bana göre skor avantajını yakaladıktan sonra daha garantici bir oyun oynaması gerekirdi. Topu tutmak amaç edinmeliydi. Bunun için de bol bol pas yapmalıydı. Kendi yarı alanını daha çabuk geçip topu riskten uzak bölgelerde tutmaya çalışmalıydı. Sami, Reşat ve Derviş Kolcu’nun sol tarafta yaptığı gibi. Ancak bunu sahanın diğer bölümlerinde de aynı başarı ile uygulayamadı. Özellikle Osman çıkarken çok kritik top kayıpları yaptı. En kötüsü de bunu yapmakta ısrar etti. Bence Osman oyundan daha erken alınmalıydı. Oyuna sonradan giren uğur antrenman sorunu yaşasa da takımın olmazsa olmazları arasında yer almalı daha uzun süre oyunda tutulmalı. Çünkü Uğur takımın en fazla ihtiyacı olan şeylerden bir tanesini yaptı. Peki neydi bunlar? Boş alanları çok iyi kullandı, top bastı, bu sayede takım rahat bir nefes aldı. Etkili driplinglerle Bağcıl savunmasını zorladı. Top kesti, şut attı. Bağcıl için bir tehdit oluştu. Buna karşılık Bağcıl savunmada daha fazla adamla kaldı.

Hasan’ın golü Bağcıl’a sahada oluş nedenini hatırlattı. Temposuz oyun ve gereksiz paslaşmaların sonuç için yeterli olamayacağının farkına vardı. Daha baskılı ve pozitif oyun düşüncesi sayesinde top MTG ceza sahası önünde oynanmaya başladı. Ancak Bağcıl’da final paslarında sıkıntı yaşandığı görüldü. Pas trafiği başarılıydı ancak sadece kale önüne kadar. Bu noktada Jeffrey’in Samory’yi, Samory’nin de Jeffrey’i öncelikli olarak araması ve ona oynaması son derece dikkat çekiciydi. Daha müsait pozisyonda olan takım arkadaşları varken.  Bu gereksiz al-ver diyalogu takıma olumsuz yansıdı.

Devrim’in 50 metrelik kanat bindirmeleri görülmedi. Israrla kalabalık alandan girilmeye çalışıldı. Oysaki günümüz futbolunda kenardan gelecek topların önemi çok iyi bilinmektedir. Bu ısrar anlamsız ve boşuna efor kaybına neden oldu.

Bağcıl takımı geri dönüşlerde de sıkıntılı. Defans ağır ve geri koşularda zayıf. Israrla ortadan gitme çabası top kayıplarına neden oldu. Yapılan bu top kayıpları savunmayı hata yapmaya itti. Yapılan hatalar da rakibin pozisyon bulmasına neden oldu.

 

 

 

Bu haber toplam 419 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler