1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AKSA GÜNLÜK YERİNE, AYLIK İSTEDİ
AKSA GÜNLÜK YERİNE, AYLIK İSTEDİ

AKSA GÜNLÜK YERİNE, AYLIK İSTEDİ

AKSA ‘günlük’ üretemedi, ‘aylık’ istedi… ‘FARKLI GÜN ÜRETELİM, CEZA ÖDEMEYELİM’ YENİDÜZEN KIB-TEK’le imzalanan sözleşmede taahhüt ettiği ‘günlük’ elektriği üretmeyen AKSA, KIB-TEK’e yazd

A+A-

 

 

AKSA ‘günlük’ üretemedi, ‘aylık’ istedi…

 

‘FARKLI GÜN ÜRETELİM, CEZA ÖDEMEYELİM’

 

 

YENİDÜZEN

KIB-TEK’le imzalanan sözleşmede taahhüt ettiği ‘günlük’ elektriği üretmeyen AKSA, KIB-TEK’e yazdığı yazıyla ‘aylık’ programlandırma istedi. Günlük üretim eksikliğinden dolayı ‘eksik üretim cezasına’ maruz kalan AKSA, bu cezaların azalması için aylık programlarda taahhüt edilen enerjiden fazlasının diğer gün ve saatlere yapılmasını ve yazılamasını istedi.

‘Kıbrıs Postası’ adlı haber sitesinde ‘AKSA’dan KIB-TEK’e Ahlaksız teklif ‘ olarak yansıyan habere göre, 30 Temmuz tarihli AKSA Enerji Üretim A.Ş'nin KIB–TEK'e gönderdiği yazıla eksik üretim cezası olduğu açıkça belirtildi.

 

‘ÜRETİLEMEYEN ENERJİ YERİNE, FARKLI SAATLERDE ÜRETİM YAPILSIN’

AKSA KIB-TEK’e yazdığı yazıyla, eksik üretim miktarını en aza indirmek için, aylık programlarda taahhüt edilen enerjiden fazlasının aylık programa yazılmasını ve üretilmeyen enerji yerine gün içerisinde KIB-TEK'in ihtiyacı olmayan farklı saatlerde üretim yapılabilmesini talep etti.

 

‘EKSİK ÜRETİM CEZALARI AZALTILSIN, İŞLETME VERİMİ ARTIRILSIN’

Belgelere göre AKSA, hedeflediklerinin Ağustos ayından itibaren bu uygulamanın yapılması ile birlikte, aylık geç ödemelerden kaynaklanan ek maliyetlerin yanında eksik üretim cezalarının azaltılarak, işletme veriminin artırılması olduğunu da belirtti.

 

YÖNETİM KURULU REDDETTİ

KIB-TEK’le imzalanan sözleşmenin dışına çıkan AKSA’nın teklifi KIB-TEK Müdürü Fuat Mertay tarafından Yöneyim Kurulu’nun onayına sunuldu.

KIB-TEK Yönetim Kurulu ise, AKSA’nın ‘Sözleşmesel miktar üzerinden aylık program yapılması önerisini’, Kalecik II anlaşmasına aykırı olduğu için ‘oybirliği’ ile reddetti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 642 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler