1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Akıncı'dan "1 Mayıs" kutlaması
Akıncıdan 1 Mayıs kutlaması

Akıncı'dan "1 Mayıs" kutlaması

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, hayatını alın teri ve emeği ile kazanan Kıbrıs Türk halkının ve tüm dünya emekçilerinin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, hayatını alın teri ve emeği ile kazanan Kıbrıs Türk halkının ve tüm dünya emekçilerinin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.

Cumhurbaşkanı Akıncı yayımladığı mesajda, tam 129 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri’nin, Chicago kentinde günde 8 saat çalışma talebiyle yarım milyon işçinin yürüyüşe geçmesiyle başlayan olayların kanlı şekilde bastırıldığını anımsatarak, KKTC’de de bu acı olayın anısına her yıl, 1 Mayıs’ın İşçi Bayramı olarak kutlandığını hatırlattı.

Akıncı, dünyayı ve geleceği daha güzel bir şekilde yeniden şekillendirmek üzere, toplumun tüm kesimlerinin uzlaşı ve temel haklar çerçevesinde ortak paydada buluşması gereğinin altını çizdi.

Ülkede son zamanlarda gittikçe artan iş güvenliği sorunları ve diğer emek odaklı sorunların en erken zamanda çözülmesi konusunda sadece duyarlılığın artması değil, yasalar yapılırken uygulama aşamasında da titizlik gösterilmesinin kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Akıncı, mesajında şu ifadelere de yer verdi:

“Hangi dilden, hangi kökenden, hangi ırktan ve hangi cinsiyetten gelirse gelsin, bu ülke için alın teri akıtan herkesin, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı, bir kez daha en içten duygularla kutluyorum.”

(tak)

Bu haber toplam 1000 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler