1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Akıncı, uluslararası sergi açılışına davet edildi
Akıncı, uluslararası sergi açılışına davet edildi

Akıncı, uluslararası sergi açılışına davet edildi

Doç. Dr. Senih Çavuşoğlu, DAÜ’nün yürüttüğü, 12 ülkeden 13 üniversitenin akademisyen, sanatçı ve tasarımcılarının eserlerinden oluşan projenin kataloğunu takdim ettiği Cumhurbaşkanı Akıncı’yı serginin açılışına davet etti.

A+A-

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Senih Çavuşoğlu ve Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Fırat Tüzünkan’ı kabul etti.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Doç. Dr. Senih Çavuşoğlu, DAÜ’nün yürüttüğü, 12 ülkeden 13 üniversitenin akademisyen, sanatçı ve tasarımcılarının eserlerinden oluşan projenin kataloğunu takdim ettiği Cumhurbaşkanı Akıncı’yı serginin açılışına davet etti.

Cumhurbaşkanı Akıncı davet için teşekkür ederek, akademi ve sanat alanlarındaki çalışmaların evrensel gücüne dikkati çekerek, uluslararası etkinliklere katılmak kadar ev sahipliği yapmanın önemini vurgulayarak başarı diledi.

DAÜ’nün ev sahipliğinde yürütülen KKTC, Çin, Polonya, Türkiye, İran, ABD, Meksika, Kore, Kosova, Romanya, Bosna Hersek ve Fransa’dan 13 üniversitenin işbirliğiyle hazırlanan sergilerin ilki önümüzdeki günlerde Kıbrıs’ta açılacak ve diğer katılımcı ülkelerde devam edecek.

Bu haber toplam 1026 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler