1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akıncı: Cumhurbaşkanı sorunlara duyarlı olmalıdır
Akıncı: Cumhurbaşkanı sorunlara duyarlı olmalıdır

Akıncı: Cumhurbaşkanı sorunlara duyarlı olmalıdır

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı yurttaşlarla buluşarak “Dört Boyutlu Siyasetini” anlatmaya, onlarla sohbet ederek sorunlarını dinlemeye devam ediyor.

A+A-

Mustafa Akıncı dün sabah Lefkoşa’daki Sanayi Bölgesindeydi.

İşyerlerini gezerek iş sahipleri ve çalışanlarla sohbet eden Akıncı, daha sonra Küçük Kaymaklı Spor Kulübü’ne giderek sporcular ve yöneticilerle buluştu.
Akıncı dün öğleden sonra ise Karpaz bölgesinde Bafra köyüne gitti.

Burada esnafı ziyaret eden Akıncı, beldedeki turizm tesislerindeki taksicilerle de bir araya geldi, sorunlarını dinledi.
Devletin taksicilerin sorunlarıyla ilgilenmesi gerektiğinin altını çizen Akıncı, bu tür konuların Cumhurbaşkanı’nın tek başına halledeceği konular olmadığını ifade etti.

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı, “Cumhurbaşkanı sorunlara karşı duyarlı olmalı; . Anayasa’dan kaynaklanan hakları çerçevesinde hükümeti, meclisi toplantıya çağırarak çeşitli konulardaki görüşünü ortaya koyma, çözüm önerileri sunma hakkı vardır.

Cumhurbaşkanları kamu düzeninin kesintisiz işlemesinden sorumludur; bu nedenle, bu konularda yapılabilecek çok iş olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Akıncı daha sonra Kumyalı köyüne geçerek Niovikla’da  Karpaz turizminin önemli isimlerinden Zekai Altan’ın oğlunun düğününe, katıldı genç çifte mutluluklar dileyerek aileyi kutladı.
YD

Bu haber toplam 1066 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler