1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Akıncı başarılar diledi
Akıncı başarılar diledi

Akıncı başarılar diledi

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ABD Kolej 1. Ligi’nde oynayacak olan Erten Gazi’yi kabul etti

A+A-

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ABD Kolej 1. Ligi’nde oynayacak basketbolcu Erten Gazi’yi kabul etti.
Kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Erten Gazi’nin basketboldaki başarısını kutlamak için kendisini davet ettiğini söyledi.
Anne ve babayı da böyle bir evlat yetiştirdiği için kutlayan Akıncı, Gazi’nin hem derslerinde hem de basketbolda başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu.
Gazi’yi, NBA’den sonra gelen, kolej liginde oynayacak ve ayrıca burslu okuyacak olmasında dolayı tebrik eden Akıncı, ülkede spor ambargosu altında ve henüz bir çözüme ulaşılmayan bir dönemde böyle genç yeteneklerin olduğunu görmenin kendisine hem mutluluk hem de hüzün verdiğini kaydetti.
Dünyaya açık olunabilmesi halinde gençlerin ülkeyi uluslararası platformlarda temsil edebilmelerinin önemine dikkat çeken Akıncı, Gazi’nin başarısının, ülkede ne kadar genç yeteneğin olduğunun ve biraz fırsat bulunulması halinde de çok iyi yerlere gelinebileceğinin önemli bir göstergesi olduğunu söyledi. Akıncı ayrıca, Gazi’nin ilerde NBA’de de oynamasını diledi.
Erten Gazi de, maçlara çıkmadan önce KKTC’yi temsil etmenin heyecanını yaşadığını anlatarak, ambargolardan dolayı kendini gösteremeyen arkadaşlarının da önünün açılması temennisinde bulundu.

Bu haber toplam 941 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler