1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. AKEL: Süreç adanın birleşmesine yardımcı olacak
AKEL: Süreç adanın birleşmesine yardımcı olacak

AKEL: Süreç adanın birleşmesine yardımcı olacak

AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Lukaidis KTFF ve KOP arasındaki katılım süreci ile ilgili açıklamada bulundu

A+A-

AKEL Basın Sözcüsü Yorgos Lukaidis KTFF ve KOP arasındaki katılım süreci ile ilgili açıklamada bulunarak, yaşanan sürecin Kıbrıs’ın yeniden birleşme perspektifine katkı sağlayabileceğini belirtti. AKEL tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“AKEL, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun Kıbrıs Futbol Federasyonu’na katılım sürecinin başlatılması yönündeki kararını selamlamaktadır. Bu karar, Kıbrıs Türk toplumunun içinde yaşadığı ve faaliyette bulunduğu çok zor koşullar dikkate alınarak, çok önemli olarak değerlendirilmelidir.
Kıbrıslı Türk futbol yetkililerinin somut niyeti iki toplum arasındaki işbirliğinin güçlenmesine katkıda bulunabilir. Halkımızın yaşadığı zor konjonktürde yurdumuzun yeniden birleşmesi perspektiflerinin güçlenmesine yardımcı olabilir.

AKEL bu olumlu gelişmenin Kıbrıs sorununun toplu çözümüyle ilgili olarak alelacele ve yanlış sonuçlar çıkarmaya götürmemesi gerektiğinin de altını çizmektedir. İşgalin sona ermesi, ülkenin ve halkın yeniden birleşmesi için mümkün olan yegâne yol BM kararlarında belirlendiği şekilde iki toplumun siyasi eşitliğini güvence altına alacak ve tek egemenliği, tek uluslararası kimliği ve tek vatandaşlığı garantileyecek iki bölgeli iki toplumlu federasyondur.”

YD

Bu haber toplam 1076 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler