1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AKEL: HRİSTOFYAS TEK BAŞINA KARAR VERMEZ
AKEL: HRİSTOFYAS TEK BAŞINA KARAR VERMEZ

AKEL: HRİSTOFYAS TEK BAŞINA KARAR VERMEZ

AKEL’in, Kıbrıs Rum başkanlık seçimleri ışığında, DİSİ haricinde tüm partilere, içeriğinde planlanmış tezlerin olacağı mektup göndereceği belirtildi.

A+A-AKEL’in, Kıbrıs Rum başkanlık seçimleri ışığında, DİSİ haricinde tüm partilere, içeriğinde planlanmış tezlerin olacağı mektup göndereceği belirtildi.
Gazeteler, AKEL’in, başkanlık seçimleri ışığında yeni tur görüşmelere başlamak amacıyla, Kıbrıs sorunu, ekonomi, enerji, sağlık ve eğitim gibi önemli konulardaki önerileri üzerinde çalıştığını da yazdılar.
Politis, AKEL’in, seçimlerde hareket edeceği yönteme ilişkin iç sürecin Mayıs ayında zirveye çıkacağını da yazdı.
Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın Başkanlık için aday olmayacağı şeklinde dün basında (aynı gazetede) çıkan haber üzerine AKEL ve Başkanlık’ta rahatsızlığın hakim olduğunu yazan gazete, AKEL’in konuyu; ilk önce Hristofyas’a olan saygısından dolayı nazikçe ele almak istediğini belirtti.
Habere göre AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu yaptığı açıklamada bu konuları Hristofyas ile tekrar tekrar görüştüklerini, açıklanması gereken bir şey olduğu zaman bunu resmen açıklayacaklarını söyledi.
Kiprianu, Hristofyas’ın, Başkanlık seçimlerine ilişkin olarak tek başına karar vermediğini, 2008’de de tek başına karar vermediğini anımsattı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 840 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler