1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. AKEL Genel Sekreteri yeniden Andros Kiprianu
 AKEL Genel Sekreteri yeniden Andros Kiprianu

AKEL Genel Sekreteri yeniden Andros Kiprianu

AKEL Sekreterliği ve Polit Büro seçimi yapıldı

A+A-

AKEL Merkez Komitesi’nin önceki gün gerçekleştirilen ikinci toplantısında, AKEL Sekreterliği ile Polit Büro’yu oluşturacak 19 üyenin seçiminin yapıldığı bildirildi.

Haravgi gazetesi, AKEL Genel Sekreteri’nin yeniden Andros Kiprianu olduğunu kaydederken, Sekreterlik üyeliğine Hristos Aleku, Nikos Yoannu, Pambis Kiritsis, Yorgos Lukaidis, Stefanos Stefanu ve Tumazos Çelepis’in getirildiğini yazdı.

Habere göre, AKEL Polit Büro’ya Melia Avraam, Hristos Aleku, Hristalla Andoniu, Yorgos Yeorgiu, Aristos Damianu, Stavros Evagoru, Hrisanthos Zannetu, Nikos Yoannu, Skevi Kukuma, Pambis Kiritsis, Yannos Lamaris, Yorgos Lukaidis, Eleni Mavru, Stefanos Stefanu, Neoklis Silikiotis, Tumazos Çelepis, Sotirula Haralambus ve Hristos Hristofidis seçildi.

Politis, Kıbrıs Rum basınında daha önce çıkan, AKEL’in Avrupa Parlamentosu Milletvekili Neoklis Silikiotis’in Sekreterlik üyeliğine aday olmayacağı ile ilgili haberlerin de böylelikle doğrulandığını yazdı.

Toplantıya katılan sol partilerden destek

Gazete, bir diğer haberinde de, AKEL Kurultayı’na katılan, aralarında Türkiye İşçi Partisi’nin de bulunduğu 41 sol partinin, “Kıbrıs halkının Kıbrıs sorununun çözümü için gösterdiği çabalara destek belirttiğini” yazdı.
Habere göre, sol partilerin tümünün imzasıyla yayımlanan destek mesajında, Türkiye’ye uzlaşmaz tezlerinden vazgeçmesi, askerini adadan çekmesi ve “Kıbrıs Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarını ihlal etmeyi” bırakması çağrısı yapıldı. TAK

Bu haber toplam 1245 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler