1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AKÇAY LİGDEN ÇEKİLDİ
AKÇAY LİGDEN ÇEKİLDİ

AKÇAY LİGDEN ÇEKİLDİ

Birinci Yükselme Ligi Batı Grubu takımlarından Akçay, maddi olanaksızlıklardan dolayı ligden çekilme kararı aldı. Ligde 15 puanla son sırada yer alan Akçay, bu kararını Kıbrıs Türk Futbol Federaysonu’na iletti. Kulübün ömür boyu futboldan men edilen

A+A-

 

 

Birinci Yükselme Ligi Batı Grubu takımlarından Akçay, maddi olanaksızlıklardan dolayı ligden çekilme kararı aldı. Ligde 15 puanla son sırada yer alan Akçay, bu kararını Kıbrıs Türk Futbol Federaysonu’na iletti. Kulübün ömür boyu futboldan men edilen futbolcusu ve başkanı Raif Ertürk maddi olanaksızlıklardan dolayı ligden çekilme kararı aldıklarını aktarırken, ligin 10’uncu haftasında hakemi darp etmesi ile ilgili olarak kendisine verilen futboldan ömür boyu men cezası ile ilgili de konuştu. O maçta hakeme yumruk atmadığını belirten Ertürk, yaşanan ciddi bir sakatlık sonrası oyunu durdurmayan hakeme tepkisini dile getirirken sarı kart gördüğünü, bunun sonrasında elini hakeme salladığını ancak tam olarak vurmadığını belirtti. Yaptığının doğru olmadığını kabul eden Ertürk, ömür boyu men cezası vermenin çok ağır bir ceza olduğunu, şimdi ne yöneticilik, ne futbolculuk yapabildiğini, bunun yanı sıra antrenörlük kursuna da katılamadığını söyledi.

 

SERTOĞLU VE CEZA KURULU’NU KINADI

Yaşananlardan sonra Akçay’ın kapanma noktasına geldiğini söyleyen Ertürk, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ile Ceza Kurulu’nun aldıkları kararlardan dolayı kınadığını, bu kadar acımasız olmamaları gerektiğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 536 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler