1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AKARYAKITTA TÜRKİYE İLE EŞİTLENİYORUZ!
AKARYAKITTA TÜRKİYE İLE EŞİTLENİYORUZ!

AKARYAKITTA TÜRKİYE İLE EŞİTLENİYORUZ!

Akaryakıta dün tekrardan zam yapılması, artık vatandaşın farklı önlemler almasına ve değişik yorumlar yapmasına neden oluyor. Kimi vatandaş aracını satmayı planlarken, genelde ortak kanı; hükümetin Türkiye baskısıyla fiyatları “eşitlemeğe çalıştığı&

A+A-

 

 

Akaryakıta dün tekrardan zam yapılması, artık vatandaşın farklı önlemler almasına ve değişik yorumlar yapmasına neden oluyor. Kimi vatandaş aracını satmayı planlarken, genelde ortak kanı; hükümetin Türkiye baskısıyla fiyatları “eşitlemeğe çalıştığı” yönünde oluşuyor.

 

Son olarak, 1 Mart 2012’da zamlanan benzin fiyatlarına, 15 gün sonra yeni bir zam eklendi. Artık neredeyse haftalık artışın yaşandığı benzin fiyatlarıyla ilgili vatandaş, ne yapacağını şaşırdı. Konu ile ilgili YENİDÜZEN’e görüşlerini aktaran vatandaşlar, hükümetin memur maaşlarını karşılayabilmek için sürekli zam yaptığını savunurken, diğer taraftan Türkiye baskısı ile de, artışların gerçekleştirildiğini belirtti. Amacın, fiyatları Türkiye’ye endekslenmek olduğunu savunan vatandaşlar, yakında bütün fiyatların da, Türkiye’ye endeksli bir şekilde artacağından korktuklarını belirttiler.

 

2009’DAN BU GÜNE ARTIŞ DURUMU

Ülkedeki benzin fiyatları artık neredeyse her hafta artış gösterir oldu. Asgari ücrete bu yıl, hiç zam yapılmamasıyla birlikte, benzin, gaz, gıda gibi ürünlerde sürekli zamlar gündemde…

2009’dan bu yana % 70 oranında zam gören akaryakıt fiyatları, cep yakıyor. Bir ayda ‘üçüncü kez’ artış gösteren fiyatlar, gittikçe ulaşımı sıkıntıya sokuyor.

 

Vatandaş ne dedi? Ayrıntılar bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 883 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler