1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AKARYAKITA 'ZAM' DURMADI
AKARYAKITA ZAM DURMADI

AKARYAKITA 'ZAM' DURMADI

PETROLÜN VARİL FİYATI DÜŞTÜ, BİZDE AKARYAKITA ‘ZAM’ DURMADI Dünyada düşüyor, BİZDE UÇUYOR Akaryakıt zamlarını ‘dünya petrol fiyatları’na bağlayan ve petrolün varil fiyatlarının yükseldiğini gerekçe gösteren UBP Hükümeti̵

A+A-

 

PETROLÜN VARİL FİYATI DÜŞTÜ, BİZDE AKARYAKITA ‘ZAM’ DURMADI

 

Dünyada düşüyor, BİZDE UÇUYOR

 

Akaryakıt zamlarını ‘dünya petrol fiyatları’na bağlayan ve petrolün varil fiyatlarının yükseldiğini gerekçe gösteren UBP Hükümeti’nin, petrolün varil fiyatlarının düştüğü bir dönemde yeniden akaryakıt fiyatlarında ‘zam’ açıklaması kafaları da karıştırdı.

 

16 Şubat’ta petrolün varil fiyatı 120.06 Dolar’ken yapılan zammın ardından, 1 Mart’ta varil fiyatının 125.96 Dolar’a yükselmesiyle bir zam daha geldi. 23 Ağustos’ta akaryakıt fiyatlarına yeniden zam yapılırken petrolün varil fiyatı ise 125.96 Dolar’dan 114.44 Dolar’a gerilemişti.

 

NEYE GÖRE ZAM?

 

Akaryakıta zam yapılan 23 Ağustos 2012 tarihinde, petrolün varil fiyatının 16 Şubat 2012 ve 01 Mart 2012 tarihine göre çok daha düşük olmasına rağmen benzin fiyatlarının o tarihlere göre daha yüksek olması, fiyatların ‘Dünya Petrol Fiyatlarına göre belirlendiği’ söylemlerini çürüttü. UBP Hükümeti’nin ‘Neye göre akaryakıta zam yaptığı’ ise anlaşılamadı.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1107 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler